Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
6 Stałych Pomagaczy
Bartłomiej
30 zł miesięcznie
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Charity organisation

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie


Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce niesie pomoc opuszczonym  i osieroconym dzieciom już od 30 lat.  Naszym celem jest zapewnienie dzieciom szczęśliwego dzieciństwa i przygotowanie ich do dorosłego życia. 

W Polsce żyje dziesiątki tysięcy dzieci opuszczonych lub osieroconych. Tysiące dzieci żyje i dorasta w domach, w których bieda, alkohol, przemoc i strach są na porządku dziennym, Te liczby pokazują jak wiele polskich dzieci potrzebuje pomocy i jak poważne zadanie stoi przed Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.
 
Zbudowaliśmy już w Polsce cztery SOS Wioski Dziecięce: w Biłgoraju, Kraśniku, Karlinie i Siedlcach, w których schronienie znalazły dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej. Wioska SOS to osiedle jednorodzinnych domów, w których mieszkają rodzice lub Mama SOS oraz  5 – 8 dzieci. W wiosce dzieci odnajdują na nowo miłość, szacunek i bezpieczeństwo. Pozostają w niej aż do osiągnięcia pełnej samodzielności, a my pomagamy im w starcie w dorosłe życie. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że dziesiątki naszych wychowanków założyło szczęśliwe rodziny. Prowadzimy również intensywne działania profilaktyczne, umacniające więzi rodzin w kryzysie. Dzieci z takich rodzin uczęszczają do naszych świetlic wsparcia dziennego, a całe rodziny objęte są opieką pracowników socjalnych.
 
Jesteśmy częścią międzynarodowej  organizacji SOS - Kinderdorf International
., obecnej w 133 krajach na całym świecie. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem działamy w Polsce już od 30 lat.

Z  pomocą wszystkich ludzi dobrej woli chcemy budować dla dzieci opuszczonych i osieroconych lepszą przyszłość.

6 Stałych Pomagaczy
Bartłomiej
30 zł miesięcznie