Fundacja Hospicyjna

Fundacja Hospicyjna
11 Stałych Pomagaczy
Michał
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdańsk, pomorskie

250 tys. PLN- tyle, co miesiąc musi zebrać Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych  im.ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, by móc działać jak dotychczas i pomagać ponad 3000 swoich podopiecznych. Dla nas to kwota, której zebranie będzie ogromnym wyzwaniem- bez Waszego Wsparcia nie damy rady. 

Fundacja Hospicyjna prowadzi  Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Pomoc pielęgniarek, lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, duchownych i wolontariuszy otrzymują chorzy dorośli u kresu życia w ich domach, a także przebywający w Domu Hospicyjnym w Gdańsku, przy ul. Kopernika 6. Fundacja prowadzi również Hospicyjną Opiekę Perinatalną oraz Poradnię Medycyny Paliatywnej.

Domowe Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza, prowadzone przez Fundację Hospicyjną, otacza opieką 40 dzieci. Najczęściej chore już się rodzą: z dziecięcym porażeniem mózgowym lub z jedną z niezliczonej ilości chorób genetycznych, od początku zdane na całkowitą opiekę ze strony najbliższych, w której Fundacja Hospicyjna stara się pomóc wszelkimi dostępnymi środkami.

Zazwyczaj pacjenci Domowego Hospicjum dla Dzieci są pod jego opieką dosyć długo i wymagają kompleksowej, kosztownej opieki. Część z nich to dzieci leżące, z trudnościami w oddychaniu, podatne na wszelkie infekcje, podłączone do specjalistycznej aparatury, która umożliwia im codzienne funkcjonowanie. Są pod stałą opieką zespołu lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, a także psychologa, pracownika socjalnego, wolontariusza.

Opieki potrzebują zarówno sami chorzy, jak i ich rodziny.

W ramach Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga, otrzymują ją również dzieci, którym zmarł bliski członek rodziny, podopieczny hospicjum. W gdańskiej fili Akademii Walki z Rakiem wspieramy osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Wydajemy książki, edukujemy nauczycieli, prowadzimy ogólnopolskie kampanie społeczne.

Naszą pomoc kierujemy do ponad 3000 osób rocznie. W planach mamy także budowę nowoczesnego Centrum Opieki Wytchnieniowej. Ma to być placówka czasowego pobytu dla niesamodzielnych i chorych dzieci oraz dorosłych, dzięki której odetchnąć będą mogli ich opiekunowie – często narażeni na wypalenie wieloletnim sprawowaniem opieki.

Aby sfinansować opiekę nad pacjentami i realizować kolejne projekty, staramy się pozyskać około 5 mln zł. rocznie. Nie może nam zabraknąć środków na sfinansowanie dodatkowych wizyt lekarskich i pielęgniarskich, wsparcia psychologicznego, regularnej rehabilitacji naszych najmłodszych podopiecznych, zakupu specjalistycznych sprzętów, a także na utrzymanie niezbędnej floty samochodów, dzięki którym możemy docierać z pomocą do pacjentów w ich domach.

#ZnajdźSwójPowód i wesprzyj Fundację Hospicyjną.

www.fundacjahospicyjna.pl

KRS 0000 201 002

11 Stałych Pomagaczy
Michał
20 zł miesięcznie