Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

11 Stałych Pomagaczy
Robert Seweryn
150 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Celem naszej działalności jest wspieranie osób starszych i samotnych, cierpiących z powodu podeszłego wieku, choroby lub znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. 


Nasi wolontariusze odwiedzają samotnych do tej pory Seniorów wnosząc w Ich życie radość, poczucie bycia ważnym i potrzebnym i wiarę w życzliwość drugiego człowieka, odbudowując na co dzień prawdziwe relacje międzypokoleniowe.


Organizujemy różnego rodzaju spotkania (np. spotkania świąteczne), zajęcia, prelekcje dla naszych podopiecznych. We wszystkich swoich działaniach kierujemy się mottem: « kwiaty przed chlebem », które podkreśla konieczność budowania ciepłej, opartej na zrozumieniu i wzajemnym otwarciu atmosfery pomiędzy wolontariuszem a osobą starszą. 


Podjęliśmy się również misji alarmowania społeczeństwa i instytucji publicznych w sprawach dotyczących osób starszych. Zajmujemy się także kwestiami osób starszych, relacji międzypokoleniowych, towarzyszymy również osobom umierającym oraz osobom starszym, bezdomnym.


Należymy do międzynarodowej Federacji Des petits frères des Pauvres i działamy w Polsce od 1 grudnia 2002 roku w Oddziałach w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Pruszkowie, Świdniku i Gnieźnie.

11 Stałych Pomagaczy
Robert Seweryn
150 zł miesięcznie