Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej

Korzystasz z aplikacji mobilnej Spark?
Dzięki Siepomaga możesz wesprzeć organizację za jej pośrednictwem. Dowiedz się więcej >

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Misją Fundacji Serce Dziecka działającej na rzecz dzieci z wadami serca jest

Propagowanie wiedzy o wadach serca, ich diagnozowaniu i leczeniu Wsparcie dla rodzin dzieci z wadami serca Współpraca z ośrodkami medycznymi i innymi organizacjami


Poznaj Serce -  Program propagujący wiedzę o wadach serca, ich wykrywaniu i leczeniu. W ramach programu staramy się dotrzeć do jak największej ilości osób
z informacją o wrodzonych wadach serca u dzieci, ich diagnozowaniu oraz możliwości leczenia. Organizujemy spotkania dla rodzin dzieci z wadami i chorobami serca, prowadzimy szkolenia z zakresu opieki i rehabilitacji, uczestniczymy w  konferencjach  i sympozjach  poświęconych problematyce wad serca. Stale rozwijana strona internetowa oraz forum, wydawane przez nas ulotki, plakaty, biuletyny są cennym źródłem wiedzy o wadach serca. 

Razem z dzieckiem - Program wspierania i finansowania opieki nad dzieckiem w trakcie leczenia szpitalnego oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego umożliwiającego powrót dziecka do domu. Wspieramy rodziców, dofinansowując im noclegi, obiady, dojazdy do szpitala.       Wypożyczamy sprzęt medyczny umożliwiający powrót dziecka do domu. W chwili obecnej mamy do dyspozycji: Pulsoksymetry, ciśnieniomierze, aparaty do pomiaru krzepliwości krwi (CoaguChek) oraz inhalatory. 

Szansa dla Serca - Program obejmujący szerokie  działania na rzecz poprawy warunków leczenia dzieci z wadami serca. Realizujemy go poprzez lobbing na rzecz rozbudowy ośrodków, społeczny monitoring rozbudowy ICZMP - oddziału kardiochirurgii, prowadzenie zbiórek celowych na rzecz ośrodków Łódź i Kraków, zakup sprzętu i wyposażenia oraz innych środków służących dzieciom i ich rodzicom dla oddziałów kardiochirurgicznych. Współpracujemy z innymi organizacjami działającymi na rzecz promocji zdrowia m.in. z Federacją Pacjentów Polskich, OFOP (Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych), ECHDO (Europejską Organizacją Wrodzonych Wad Serca), której jesteśmy jednym z członków - założycieli, AEPC (Stowarzyszeniem na Rzecz Europejskiej Kardiologii Dziecięcej), EURORDIS (Europejskim Stowarzyszeniem Chorób Rzadkich) i wieloma  organizacjami działającymi bezpośrednio na rzecz dzieci.

Cordiada - Program aktywizacji fizycznej, sportowej  oraz rehabilitacji dzieci z wadami serca integrujący rodziców, lekarzy, rehabilitantów. W ramach programu prowadzimy warsztaty edukacyjne z udziałem specjalistów w zakresie aktywizacji fizycznej, prowadzimy dofinansowanie zajęć i turnusów rehabilitacyjnych oraz wyjazdów sanatoryjnych i kolonijnych. Współpracujemy z ośrodkami medycznymi i rehabilitacyjnymi w zakresie edukacji fizycznej i życia szkolnego dzieci z wadami serca. Całoroczne działania w ramach tego programu są zwieńczone letnią olimpiadą dla dzieci – CORDIADĄ.

Zbiórki Celowe - Program umożliwiający prowadzenie zbiórek celowych na konkretne dziecko, w ramach których zbierane są fundusze na pokrycie kosztów związanych z długotrwałą rehabilitacją, zakupem leków, oraz pokryciem kosztów leczenia za granicą.

Korzystasz z aplikacji mobilnej Spark?
Dzięki Siepomaga możesz wesprzeć organizację za jej pośrednictwem. Dowiedz się więcej >

Wesprzyj jednorazowo w aplikacji

Zeskanuj kod QR, aby wpłacić darowiznę przez aplikację Spark.