Fundacja Serce Dziecka

Fundacja Serce Dziecka
1 Stały Pomagacz
Sebastian Ochojna
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Serce Dziecka od ponad 18 lat ratuje życie dzieci z wrodzonymi wadami serca. Misją Fundacji jest propagowanie wiedzy o WWS, ich diagnozowaniu i leczeniu.

Do głównych zadań Fundacji Serce Dziecka należy dofinansowanie leczenia i rehabilitacji naszych Podopiecznych. Do dziś przekazaliśmy ponad 64 mln zł na rzecz dzieci z wadami serca! Pod skrzydłami Fundacji wychowało się już pokolenie dzieci. Część z nich, to dziś młodzi dorośli.

Codziennie rodzi się 10 dzieci z wadą serca, 3 wymaga natychmiastowej operacji, kardiochirurdzy wykonują ich 3500 rocznie. Szacunkowo w Polsce żyje 300 tys. osób z WWS. Wrodzona wada serca to najczęściej występująca wada wrodzona u dzieci. Niektóre mają podłoże genetyczne, inne powstają w trakcie rozwoju serca z niewyjaśnionych dotąd powodów. Wyróżniamy ponad 40 rodzajów wad serca.

Od 2004 roku przekazaliśmy ponad 64 mln zł na leczenie i rehabilitację dzieci z wadami serc oraz 3,2 mln na zakup sprzętu medycznego dla kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.

Zakupiliśmy m.in. aparat nerkozastępczy, monitory EKG, inkubatory, pompy strzykawkowe, defibrylator, łóżka szpitalne. W ubiegłym roku została otworzona pierwsza pracownia stymulacji kardiologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka, w której będą szkoleni przyszli kardiolodzy i anestezjolodzy. Fundacja Serce Dziecka została partnerem tego przedsięwzięcia.

Prowadzimy kampanię informacyjną „Moje niezwykłe serce”, której celem jest przypomnienie o tym, że wrodzona wada serca może dotknąć każde dziecko. Niektóre wady mają podłoże genetyczne, inne powstają w trakcie rozwoju serca z niewyjaśnionych dotąd powodów. Obecnie, dzięki ogromnemu postępowi w diagnostyce prenatalnej i kardiochirurgii, możemy ratować dzieci obciążone nawet bardzo złożonymi wadami serca – co było prawie niemożliwe jeszcze kilkanaście lat temu.

Fundacja Serce Dziecka działa i realizuje swoją misję dzięki wsparciu Darczyńców, którzy okazując jej zaufanie powierzyli Fundacji darowizny i 1,5% podatku. To ofiarność Darczyńców pozwala finansować rehabilitację i leczenie dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz wyposażać polskie szpitale w specjalistyczny sprzęt medyczny, ratujący życie i zdrowie małych pacjentów. Dziękujemy!

1 Stały Pomagacz
Sebastian Ochojna
20 zł miesięcznie