Z uśmiechem na twarzy i radością w sercu! Dzień dziecka w Kamerunie

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 61 people
4,183 zł (50.86%)
To reach our goal: 4,041 zł
Donate Donate
Goal
Organizacja międzynarodowego dnia dziecka afrykańskiego w Djouth w Kamerunie

Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Djouth, Kamerun

Z czym kojarzy Ci się Dzień Dziecka? Uśmiechy, radość, prezenty… Dzieci całego świata uwielbiają ten wyjątkowy dzień, bo czują się kochane i ważne. Czy nie każdy dzień powinien być szczęśliwy dziecka? Czy nie wszystkie dzieci zasługują na miłość i poczucie bezpieczeństwa?

Niestety, świat pokazuje, że nie… Każde dziecko ma swoją historię, ale te „pisane” dla afrykańskich dzieci są wyjątkowo dramatyczne. Historie te zbyt często łączy brak rodziców i ciężka praca, ubóstwo i głód, brak wody i leków, brak opieki medycznej i choroby, niemożność uczęszczania do szkoły i analfabetyzm, brak możliwości zaspokojenia elementarnych potrzeb i codzienna walka o przetrwanie i jakże często udział w konfliktach zbrojnych!

Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Czy to nie za wiele? 16 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego. Dzień ten ma przypominać światu masakry dzieci dokonane w RPA przez tamtejszy reżim rasistowski w Soweto, w 1976 r. Jakże inny to był czerwiec, gdy tysiące czarnoskórych dzieci wyszło na ulicę w proteście przeciw niskiemu poziomowi edukacji, z żądaniem prawa do nauki w swoim języku. Policja zastrzeliła wtedy wielu chłopców i wiele dziewcząt, a w ciągu kolejnych dni zajść zabiła ponad sto osób, a ponad tysiąc zraniła...

Jak mało radości, jak dużo lęku, jaki ogrom niepokoju, pytań, niewiadomych… Jakże wyraźnie odczuwamy teraz, czym jest nadzieja. Cierpienie Dzieci-Ofiar na zawsze pozostanie w pamięci. Skupiając się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb dzieci, często odsuwamy na później moralny obowiązek zadbania o realizację ich niezaprzeczalnego prawa do radosnego, beztroskiego dzieciństwa, które w Afryce trwa przecież tak krótko! Dlatego misją Fundacji Dzieci Afryki jest, poza niesieniem pomocy, także sprawianie radości afrykańskim dzieciom.

Apelujemy zatem do Ludzi Pięknych Serc o wsparcie organizacji obchodów Dnia Dziecka Afrykańskiego. Sprawmy, aby ten 16 czerwca 2021 roku był inny dla dzieci w Djouth, we wschodnim Kamerunie. Właśnie tego dnia pół tysiąca dzieci ze szkoły podstawowej w Djouth, okolicznych przedszkoli i ochronek będzie się bawiło i rywalizowało ze sobą podczas licznych gier i zabaw, by zapomnieć na chwilę o codziennych problemach, by wspólnie świętować! Bo ten dzień, poza charakterem humanitarnym i kulturowym, ma mieć wydźwięk historyczny. Ma uświęcać godność dziecka afrykańskiego. Potrzebujemy pieniędzy na transport 300 dzieci z okolicznych wiosek. Chcemy też nakarmić do syta dzieci i innych uczestników oraz zapewnić wsparcie logistyczne wydarzenia, które będzie trwało dwa dni.

Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Sprawmy, by z naszą pomocą pojawiły się uśmiechy na twarzach dzieci z Djouth. Razem się o to postarajmy! Sukces organizacji tego dnia, tak wyjątkowego dla afrykańskich dzieci, w dużej mierze zależy od naszej szczodrości i empatii. Otwórzmy tym dzieciom nasze serca, by mogły poczuć, że nie są gorsze od swoich rówieśników żyjących w innych miejscach na Ziemi, tylko dlatego, że życie za nich, bez ich udziału, napisało scenariusz...

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 61 people
4,183 zł (50.86%)
To reach our goal: 4,041 zł
Donate Donate