Dla nas liczy się jedno – by była szczęśliwa

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 243 people
6,167 zł (100%)
Goal
3 turnusy rehabilitacyjne dla Amelki

Amelia Wilczyńska, 8 years

Białystok, podlaskie

Zespół Williamsa

Started: 17 May 2018
Ends: 04 June 2019

Poprzednie zbiórki

5,757 zł (100.20%)
Rehabilitacja, która pomoże Amelce lepiej się rozwijać

171

18.09.2017 - 18.12.2017

Rehabilitacja, która pomoże Amelce lepiej się rozwijać

171

5,757 zł

18.09.2017 - 18.12.2017

„Ktoś kiedyś powiedział, że Bóg sprowadzając na świat dziecko niepełnosprawne, bardzo długo wybiera rodziców. Zostaliśmy wybrani, bo jesteśmy w stanie poświęcić całe życie, by sprawić, że nasza córeczka będzie szczęśliwa".

Amelia Wilczyńska

Kiedy Amelka przyszła na świat, miała już wybrane imię, starszą siostrę, kochających rodziców i pokój, który na nią czekał. Niestety zanim to wszystko poznała, przeszła przez piekło. Od początku nie chciała jeść. Codzienne posiłki przerodziły się w koszmar. Niewyobrażalne, bolesne kolki, które trwały po kilka godzin każdego dnia powodowały, że płakała, prężyła się i wymiotowała. Była słaba, właściwie nie przybierała na wadze. W końcu szpital stał się drugim domem. 

Jako 5-miesięczne dziecko, leżąc na brzuszku, nie podnosiła głowy. Mamie, choć czuła podświadomie, że coś jest nie tak, mówiono, że rozwój jest opóźniony przez problemy zdrowotne. Kolejne pobyty w szpitalu nic nie dawały, a w rozpoznaniu wpisywano wciąż – opóźniony rozwój psychomotoryczny, brak oczekiwanego prawidłowego rozwoju. Mieliśmy wrażenie, że uderzamy głową w mur – wspominają rodzice.  

Ciało i umysł Amelki były wiotkie, jakby bez siły. Dodatkowo pojawiły się nieprawidłowości w zakresie okulistycznym, kardiologicznym i laryngologicznym. Życie zamieniło się w ciąg wizyt u kolejnych specjalistów.  6 września 2013 roku podczas kolejnego pobytu w szpitalu odbyła się konsultacja genetyczna, podczas której pojawiło się podejrzenie Zespołu Williamsa. Po 4 miesiącach na spotkaniu z genetykiem odczytano wynik, który był pozytywny. Świat rodziców runął jak wieża zbudowana z kart. Całe marzenia, plany nagle przestały mieć sens. 

Amelia Wilczyńska

Dzieci cierpiące na Zespół Williamsa ze względu na swój wygląd porównywane są do baśniowych elfów. Dodatkowo ubytek materiału genetycznego w 7 chromosomie powoduje liczne problemy zdrowotne i rozwojowe, które w przypadku Amelki mają mocny stopień nasilenia. Oznacza to, że Amelka rozwija się znacznie wolniej, niż dzieci w jej wieku. 

W głowie rodziców pojawiły się myśli - co teraz będzie, co dalej robić, czy Amelka wyzdrowieje? Obecnie, kiedy ma już 5 lat wiadomo, że nie wyzdrowieje, a jedyną szansą na poprawę jej rozwoju jest intensywna, codzienna ciężka praca. To co innym wydaje się proste dla niej jest przeszkodą  nie do pokonania. Cały czas wymaga rehabilitacji i specjalistycznych zajęć terapeutycznych, na którą rodzicom zaczyna brakować pieniędzy. 

Rehabilitacja potrzebna jest Amelce niemal jak powietrze. Bez niej choroba będzie coraz bardziej rządziła jej ciałem. Twoja pomoc może sprawić, że Amelce będzie żyło się o wiele łatwiej, że uśmiech na jej twarzy będzie można zobaczyć częściej, niż łzy! 

Loading...

10 zł

Multikino

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 243 people
6,167 zł (100%)