Arek chce, żeby świat wreszcie go zrozumiał! Pomóż!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 444 people
36,799 zł (101.73%)
Goal
Zakup specjalistycznego sprzętu umożliwiającego komunikację

Arkadiusz Nowak, 9 years

Kraków, małopolskie

Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, niedotlenienie

Started: 04 June 2020
Ends: 07 January 2021

Wiadomość o ciąży wywróciła moje życie do góry nogami! Byłam przeszczęśliwa i śmiało snułam plany na przyszłość. Jak będzie wyglądało moje dziecko? Czym będzie się zajmowało? Wyobrażałam sobie pierwsze spacery, pierwsze kroczki synka, pierwsze słowa... Jeden dzień niestety zmienił wszystko...

Mój poród – 10 listopada 2011 roku – był bardzo trudny. Przeciągał się. Doszło do niedotlenienia u Arka... Chwile pełne grozy zwieńczyła diagnoza – mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe – prezent na całe życie... Tego nie było w moich planach! 

Arkadiusz Nowak

Arek ma dzisiaj 9 lat. Nie porusza się samodzielnie, nie mówi, jeździ na wózku. Jest mądrym chłopcem, który rozumie wszystko, co się do niego mówi. Niestety sam nie może zakomunikować tego, co by chciał. 

Uczy się jednak w szkole specjalnej, w której porozumiewa się z innymi za pomocą komunikatora sterowanego oczami. Ta maszyna sprawiła, że nabrał wiatru w żagle. Wreszcie jest w pełni rozumiany i wreszcie może komunikować się ze światem.

Niestety po powrocie do domu takiej możliwości nie ma. Każde rozstanie z urządzeniem, które umożliwia mu komunikację jest dla niego bardzo trudne. Pęka mi serce, kiedy to widzę. Zrobię wszystko, aby pomóc mojemu dziecku! Niestety zakup takiego urządzenia znacznie przekracza moje możliwości finansowe.

Zwracam się do Ciebie z prośbą o pomoc! Razem sprawmy, żeby Arek mógł się rozwijać! Przed nim całe życie!

Proszę, nie bądź obojętny!

Mama Arka, Mariola

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 444 people
36,799 zł (101.73%)