Campaign has finished
500 kilometrów biegiem po górach dla dzieci z depresją - main photo

500 kilometrów biegiem po górach dla dzieci z depresją

Campaign goal: Wsparcie terapii dzieci w kryzysie psychicznymi

Campaign started by:
Starts on: 13 September 2022
Ends on: 8 December 2022
PLN 35,301
Donated by 138 people

Campaign goal: Wsparcie terapii dzieci w kryzysie psychicznymi

Campaign started by:
Starts on: 13 September 2022
Ends on: 8 December 2022

Campaign description

Choroba nie patrzy na wiek. Przychodzi i zabiera to, co dla nas najcenniejsze - życie bliskich, życie naszych dzieci. Depresja to właśnie taka choroba. Co roku jej ofiarą pada coraz więcej dzieci. Naszych dzieci. Pomóż nam otoczyć wsparciem najmłodszych, którzy zmagają się z problemami psychicznymi, nie ma na co czekać.

FUNDACJA SŁONIE NA BALKONIE

W Polsce dzieci skrzywdzone często nie mają dostępu do specjalistycznej pomocy terapeutycznej zaraz po tragicznym zdarzeniu. Na oddziałach psychiatrycznych mierzą się nie tylko z własną depresją, lękami, traumami, ale i z nieprzystosowanymi salami, brakiem personelu, wyobcowaniem. To, dlatego oferujemy im fachową opiekę terapeutyczną w ciepłej i otwartej przestrzeni, gdzie mogą poczuć się bezpiecznie.

BIEGIEM PO ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI

Nie ma czasu do stracenia, dlatego dziś idziemy z wysoko podniesioną trąbą bo dzięki Wam już wkrótce zaopiekujemy się kolejnymi dzieciakami, które pilnie potrzebują słoniowego wsparcia! A wszystko to dzięki Andrzejowi Kowalczykowi i Krzysztofowi Kościelnikowi, którzy postawili przed sobą wyzwanie wielkie jak Słoń a dokładnie pokonają CHARYTATYWNIE biegiem trasę "Głównego Szlaku Beskidzkiego" - ponad 500 kilometrów po górach. 

FUNDACJA SŁONIE NA BALKONIE

GŁÓWNY SZLAK BESKIDZKI to najdłuższy szlak w Polsce !

Ponad 500 kilometrów szlaku, który wiedzie przez Beskid: Niski, Sądecki, Żywiecki, Makowski i Śląski oraz przez Bieszczady i Gorce. To ponad 22 000 metrów do pokonania zarówno w górę jak i w dół, bo tyle wynosi suma podejść oraz zejść. Andrzej i Krzysiek wystartują z Wołosatego (Bieszczady) i podążać będą do Ustronia (Beskid Śląski).

FUNDACJA SŁONIE NA BALKONIE

Organizatorem wydarzenia jest Andrzej „Sportowa Perspektywa (opens a new tab)" Kowalczyk.

Środki zebrane za pomocą zbiórki pomogą zaopiekować się kolejnymi dziećmi, które bez specjalistycznego wsparcia i fachowej opieki psychicznej mogą sobie nie poradzić.

O kryzysie w psychiatrii dziecięcej mówi się od wielu lat. Z raportu NIK wynika, że 9-10 proc. dzieci wymaga pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. Rok 2021 rozpoczęliśmy z 140 pacjentami w stałej terapii, dziś to ponad 400 dzieciaków. Tegoroczna jesień również zapowiada się rekordowo. Co miesiąc przyjmujemy nowe dzieciaki, które dziś potrzebują słoniowego wsparcia - kolejne czekają w długiej kolejce do specjalisty. Tylko w ubiegłym roku było 1490 udokumentowanych prób samobójczych dzieci i młodzieży, a to o 77 proc. więcej w porównaniu do 2020 r. Psychiatrzy mówią o lawinowym wzroście liczby dzieci i młodzieży potrzebujących pilnej pomocy psychiatrycznej.

FUNDACJA SŁONIE NA BALKONIE

Jeśli chcesz dodatkowo wesprzeć akcję, możesz równocześnie wziąć udział w licytacjach organizowanych na Allegro Charytatywni. Aktualne licytacje znajdziesz tutaj:

Aktualne licytacje (opens a new tab)

Dołącz do akcji. Dzięki Twojemu wsparciu - zapewnimy dzieciakom natychmiastową, specjalistyczną opiekę, zapobiegając hospitalizacji na oddziałach psychiatrycznych czy próbom odebrania sobie życia. Dzięki Wam możemy się nimi fachowo zaopiekować. 

Pomóż dzieciom po przejściach ułożyć swoją przyszłość! 

Wesprzyj - Razem mamy wielką MOC pomagania.

Select a tag
Sort by

This campaign is finished, but Fundacja SŁONIE NA BALKONIE still needs your support.

DonateDonate