Bieg na 10km

Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej
organizator skarbonki

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym biegu ulicznym w Środzie Wlkp.Dystans to 10 km, trasa, dwie pętle, prowadzić będzie ulicami miasta ze startem i  metą na pięknym średzkim Starym Rynku.

Start 19.maja w niedzielę o godz. 10.00 na Starym Rynku. Opłata startowa wynosi 25 zł

Majowym biegiem chcemy zachęcić mieszkańców Środy Wielkopolskiej do aktywnego wypoczynku. Miasto ludzi aktywnych – to motto miasta Środy Wlkp. Liczymy i będziemy przygotowani, aby na starcie pojawiło się przynajmniej 300 biegaczy.

Inicjatorem biegu jest Maciej Król – członek zarządu Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla z pomocą organizacyjną Rafała Wieruszewskiego, olimpijczyka ze Środy Wlkp. Wspiera nas Urząd Miasta i Gminy Środa Wlkp., a pan Burmistrz objął patronat nad imprezą.

Bieg będzie miał charakter charytatywny. Organizowany m.in. po to, żeby mieszkańcom powiatu podziękować za ich pomoc i nie kojarzyć się tylko z wyciągniętą ręką. Plan budowy hospicjum to wielkie przedsięwzięcie i poparcie mieszkańców Środy i powiatu jest niezbędne.

Organizację biegu w Środzie  wspierać będzie znany lekkoatleta, olimpijczyk z Aten oraz Pekinu, jeden z najlepszych polskich biegaczy na dystansie 400 m, średzianin Rafał Wieruszewski. Pomimo zakończenia kariery sportowej, co stało się w roku ubiegłym, Rafał Wieruszewski aktywnie działa w gminie na rzecz sportu. Jako radny miejski jest członkiem klubu „Zawsze dla Średzian” oraz przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Udziału w biegu nie wyklucza sam Pan Burmistrz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu, dopingu na trasie oraz witaniu najlepszych biegaczy na mecie biegu na Starym Rynku.

Do zobaczenia!

Wkrótce zapisy….

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 2,000 ZŁ