Ratujmy Festiwal "Bieszczady pod Żaglem"!

Ratujmy Festiwal „Bieszczady pod Żaglem 12-13 sierpnia!

V edycja Festiwalu „Bieszczady pod Żaglem” w Polańczyku organizowana przez Fundację Niewidomych Żeglarzy „Ślepa Kura” stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Jak co roku, osoby niewidome i słabowidzące pracują samodzielnie nad organizacją dwudniowego festiwalu w pięknie położonym bieszczadzkim Polańczyku nad Zalewem Solińskim. Ostatnie edycje przyniosły nam wiele satysfakcji i udowodniły nam, że mimo naszej niepełnosprawności jesteśmy pełnoprawnymi gospodarzami i organizatorami.

Piotr Chyła-Goniewicz

Dwudniowy  festiwal utrzymany jest w ciepłej i rodzinnej atmosferze w akompaniamencie piosenki żeglarskiej, poezji śpiewanej i ballady turystycznej. Konkurs to szansa dla artystów na zaprezentowanie swojego talentu szerszej publiczności. Biorą w nim udział osoby niepełnosprawne i pełnosprawne.

Piotr Chyła-Goniewicz

Dla artystów z całej Polski staramy się zapewnić wikt i dach nad głową w pobliskich sanatoriach, hotelach i schroniskach młodzieżowych. Osoby niepełnosprawne zapraszamy wraz z opiekunem/asystentem.  

Piotr Chyła-Goniewicz

Od 5 lat w nasze starania o festiwal wkładamy serce, czas i pasję. Naszym marzeniem jest móc kontynuować tradycję corocznych spotkań sierpniowych w Bieszczadach. Organizowanie tego przedsięwzięcia kulturalnego pozwala nam na pokazanie sobie i innym, że mimo naszej niepełnosprawności jesteśmy w stanie pokonać wiele istniejących dla nas przeszkód.

To my, osoby niepełnosprawne możemy tym razem zaoferować pełnosprawnym możliwość przeżycia ciekawych spotkań muzycznych, zawiązywania nowych przyjaźni, spędzenia czasu w tak ciekawym miejscu jakim są Bieszczady oraz występy na scenie przed dużą publicznością. Razem z Wami możemy przybliżyć do siebie nasze środowiska i wspólnie przełamywać stereotypy oraz mityczne bariery nt. osób niewidomych.

Piotr Chyła-Goniewicz

Niestety podczas naszych starań do organizacji 5 edycji Festiwalu „Bieszczady pod Żaglem” zostaliśmy sami. Potrzebujemy wsparcia finansowego by móc zapewnić artystom przede wszystkim nocleg i wyżywienie oraz scenę wyposażoną w specjalne nagłośnienie i oświetlenie wraz z obsługą akustyczną. Nasz zespół organizujący festiwal również potrzebuje noclegu oraz środków na promowanie festiwalu oraz dojazd na miejsce z Warszawy.

Realny koszt przedsięwzięcia to ok. 15 tysięcy złotych. W tym roku z nieznanych nam przyczyn dotychczasowi sponsorzy odmówili nam pomocy i grantów mimo złożonych odpowiednio wcześniej zapytań.

Piotr Chyła-Goniewicz

Jeśli uważacie, że takie wydarzenie kulturalne powinno nadal mieć miejsce możecie nam pomóc wspierając fundusz przeznaczony na ten konkretny cel.

Czasu pozostało nam niewiele, ponieważ do daty rozpoczęcia festiwalu zostało nam ok. 8 tygodni. Dotychczas festiwal odbywał się w okolicach 15 sierpnia. W tym roku planowany termin to 12-13 sierpnia.

Być może właśnie dzięki Wam zespół niewidomych żeglarzy „Ślepa Kura” będzie mógł wraz z innymi artystami i publicznością zaśpiewać piosenkę, która także jest mottem festiwalu „Ludzie, nie sprzedawajcie swych marzeń”…

Archiwalne nagranie "Fundacja Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura w studio Polskiego Radia"

Wsparli

100 zł

Jarek P.

Dobrej zabawy :)
100 zł

Anonymous

50 zł

DCRacing

50 zł

Anonymous

50 zł

Michał M

10 zł

Anonymous

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
11%
1,786.60 zł Supported by 22 people CEL: 15,000 ZŁ