Zbiórka archiwalna
You can donate to the current cause
Current cause progress
4,172 zł (36.3%)
Donate
Show Hide

Niewidoma Daria potrzebuje pomocy, by poruszać się w ciemności!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 56 people
5,349 zł (100.56%)
Goal
rehabilitacja na turnusie, by Daria mogła chodzić

Daria Szczepańska, 21 years

Wąbrzeźno, kujawsko-pomorskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce, ślepota

Started: 04 October 2019
Ends: 24 November 2019

Kochani, to już drugi turnus rehabilitacyjny w  Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Tratwie za nami. To dzięki Wam Daria tam była. Tak jak ostatnio miała 4 godziny ćwiczeń dziennie, bardzo dzielnie i chętnie ćwiczyła.

Od ostatniego naszego pobytu Daria osiągnęła bardzo duże postępy w jakości chodu, jak i pozycji ciała. Panie rehabilitantki jej nie poznały! Postępy są bardzo widoczne. Daria poprawiła kondycję całego ciała. Wzmocniła poszczególne grupy mięśni, potrafi siadać po  turecku. Chociaż dużo jeszcze przed nami, panie rehabilitantki są zadowolone z postępów Darii. Ćwiczenia w kombinezonie Therasuit uczyły ją prawidłowego chodu, Daria miała terapię stóp, masaż blizn, aby skóra była bardziej elastyczna, gimnastykę na sali, aby pracować nad przykurczami w mięśniach nóg i poprawić ułożenie miednicy, terapię master i integrację sensoryczną, uprawniająca m.in. równowagę oraz czynne pionizujące zajęcia w tzw. "pająku", no i dogoterapię z Melą, która wprowadza bardzo dużo pozytywnych emocji. Walka o zdrowie Darii wciąż trwa, ale dzięki Wam na pewno będzie łatwiejsza! Mam nadzieję, że zechcecie nam pomóc   w dalszej walce o zdrowie Darii. Kolejne turnusy już w maju i listopadzie 2020 roku.


Dzięki Państwa wsparciu Daria lepiej chodzi i jest szczęśliwsza. Mimo, że nie widzi, to jej życie nabrało kolorowych barw. Bardzo dziękuję  z całego serca wszystkim Darczyńcom za pomoc w uzyskaniu potrzebnych środków na  drogą, ale bardzo skuteczną rehabilitację.

Kasia Kunicka - mama Darii

Daria Szczepańska

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 56 people
5,349 zł (100.56%)