Tak, mamo?

lilia14
organizator skarbonki

Aluś ma półtora roku. Urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym, asymetrią prawostronną i obustronnym niedosłuchem odbiorczym. Ciężko cokolwiek więcej napisać. Nikt nie wie czemu tak się stało, kto zawinił, jaka była przyczyna. Od urodzenia chłopczyk jest rehabilitowany, a odkąd skończył 7 miesięcy, uczęszcza na terapię psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną. Wszystko po to, aby jego małe ciałko mogło normalnie funkcjonować, a słuch mógł się rozwijać.

Aleksander jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. To urodzony elektryk i mechanik - kocha majstrować przy gniazdkach, śrubkach i odkurzaczu, a jeszcze bardziej zabawę garnkami, łyżkami i pokrywkami. Jak każdy maluch, uwielbia bawić się w chowanego (szczególnie w firanie), zjeżdżać po oparciu fotela i bujać się w kocu. Szczególną radochę sprawiają mu dźwięki muzyki. Niezgrabne machanie pupą i głową, to jego znak rozpoznawczy. Kocha wszystko, co jest związane z dźwiękami, im głośniejsze, tym atrakcyjniejsze. Ale uśmiech jego znika, gdy się do niego szepcze.

Alek, żeby dobrze słyszeć, potrzebuje aparatów słuchowych. Część kosztów zostanie dofinansowana. Pozostaje jednak ta druga, niemała kwota do pokrycia. Wszystko to przekracza możliwości finansowe rodziców. A jest to niezbędne, by Alek mógł sobie radzić w przyszłości, dlatego w ich imieniu prosimy o pomoc dla malucha. 

Wsparli

30 zł

Anonymous

10 zł

Anonimowy Pomagacz

SZCZĘŚĆ BOŻE
10 zł

pina227

1 zł

nastia

Damy radę nie martwcie się!
30 zł

arwen300

15 zł

am68

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
lilia14
Aleksander Kalwat
Tak, mamo?
102%
153 zł Supported by 11 people CEL: 150 ZŁ