Wyprawa Wisła dla Hospicjum opolskiego

Łukasz Kraka-Ćwikliński
organizator skarbonki

W lipcu mam zamiar po raz pierwszy samotnie przepłynąć Wisłę kajakiem. To drugi etap mojej podróży Wyprawa Wisła. Podczas pierwszego etapu także chciałem pomóc Hospicjum Opolskiemu zbierając dlań fundusze. Niestety moja akcja nie przyniosła nawet połowy spodziewanych rezultatów, dlatego postanowiłem skorzystać z pomocy portalu siepomaga.pl. Dzięki niemu dotrę do większej ilości osób chętnych do pomocy.


Będzę wdzięczny za włączenie się do mojej zbiórki i jednoczesne wsparcie "Betanii" i jej mieszkańców. Pomóżcie  rozjaśniać uśmiechem ich twarze i zapewniać im bezpieczeństwo i komfort.

  Hospicjum Opolskie działa rok. To miejsce wyjątkowe gdyż każdy z chorych ma tam swój pokój, jasny, słoneczny, w którym spędza swój czas z rodziną, przyjaciółmi, słuchając ulubionej muzyki, w otoczeniu obrazów, mebli z własnego domu. Bywają tam też domowe zwięrzęta naszych chorych. Obecnie hospicjum szuka smrodków na zakup materacy, które pomagają chorym, dając im komfort  i pomagając w sytuacji gdy cierpią z powodu odleżyn

  Prezes Stowarzyszenia  - Ksiądz Marian Niemiec, w liście do donatorów trafnie ujął to w słowa: "Chcemy dobrze wypełniać zadanie, które teraz mamy do wykonania – pomagać chorym w terminalnym okresie życia. Betania to Dom Przyjaciół, który powstał dzięki temu, że było bardzo wielu Przyjaciół naszego Stowarzyszenia. Teraz chcemy być przyjaciółmi dla tych, którzy u nas przebywają.

Radość z otwarcia i działalności Betanii ciągle jest zakłócona myśleniem o przyszłości. Już wiemy i nie dotyczy to tylko nas lecz wszystkich hospicjów, że kwoty wyliczone przez NFZ, choć nie są wcale małe, jednak nie pokrywają wszystkich wydatków. Ciągle nabywamy jeszcze sprzęt medyczny, który ma pomagać w lepszej opiece naszym podopiecznym. Patrzymy jednak z optymizmem w przyszłość bo wiemy:

- jesteśmy potrzebni,

- spełniamy oczekiwania chorych,

- nasi przyjaciele nas nie opuszczą.

Będziemy pełnić naszą służbę najlepiej jak potrafimy. Mamy ku temu odpowiednie warunki w postaci przede wszystkim budynku i personelu. Jednak bez dalszej pomocy i wsparcia przyjaciół z kraju i zagranicy nie będziemy mogli dobrze realizować powierzonego nam zadania. "

Więcej na temat hospicjum - www.hospicjumopolskie.pl

Więcej na temat wyprawy  - www.wyprawawisla.pl

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

za wyprawa wisła
50 zł

Anonimowy Pomagacz

bez serca i empati nic nie zbudujemy
150 zł

Anonymous

100 zł

mariusz k

powodzenia!
X zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Ewa i Paweł z Kędzierzyna

Trzymamy kciuki.Będziemy czekać na mecie.Powodzenia.

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
29%
2,039 zł Supported by 36 people CEL: 7,000 ZŁ