Miłoszek - samotna mama walczy o przyszłość bardzo chorego synka!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,067 people
37,611.50 zł (101.5%)
Goal
pomoc, by Miłoszek chodził - pionizator i intensywna rehabilitacja

Miłosz Garsztkowiak, 7 years

Kępno, wielkopolskie

Skrajne wcześniactwo, Mózgowe Porażenie Dziecięce, niedowład czterokończynowy, wodogłowie, padaczka

Started: 01 October 2019
Ends: 01 May 2020

Poprzednie zbiórki

20,491.01 zł (100.05%)
Wózek i turnusy rehabilitacyjne - walka o sprawność Miłoszka trwa!

830

09.06.2017 - 08.12.2017

Wózek i turnusy rehabilitacyjne - walka o sprawność Miłoszka trwa!

830

20,491.01 zł

09.06.2017 - 08.12.2017

Mój synek nie powie mi, czego chce i nie pokaże, czego potrzebuje. Miłoszek jest skrajnym wcześniakiem, ma Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczkę… Nie widzi świata i mojej twarzy. Dostrzega tylko światło. Wychowuję go sama i każdego dnia walczę, by jego życie było choć trochę lepsze. Chwilami jest bardzo ciężko… Nie ma czasu jednak się załamywać, muszę wstać, zająć się synkiem.

Miłosz pomylił pory roku. Miał urodzić się latem, ale postanowił poznać mnie jeszcze wiosną. 26 tygodni - tyle czasu rozwijał się w moim brzuchu. Zdecydowanie zbyt krótko. Wszystko wydarzyło się niespodziewanie. Nagle poczułam skurcze, odeszły mi wody i odwrotu już nie było. Moje maleńkie 820 gramów szczęścia… i strachu. 

Miłosz Garsztkowiak

Są dwa typy wcześniaków. Siła niektórych maluszków wprawia w osłupienie. Mimo zbyt wczesnej daty urodzin i niskiej wagi wychodzą bez szwanku. Druga grupa to dzieci, które nie miały tyle szczęścia. Ich dzieciństwo to historia walki o zdrowie, o namiastkę normalności, walka z konsekwencjami przedwczesnego przyjścia na świat. Niestety - Miłosz jest w grupie "pechowców".

U skrajnych wcześniaków wiele narządów nie jest wykształconych prawidłowo… A to powoduje problemy do końca życia. Miłosz miał problem z serduszkiem, przeszedł operację czyszczenia jelitek z martwicy, laserowe zabiegi oczu, zabieg zamknięcia przepukliny mosznowej... To tylko część ciężkich chwil, jakie spotkały moje maleństwo. Walczył o życie.

Mimo starań lekarzy oraz moich żarliwych modlitw, nie udało się uchronić go przed niepełnosprawnością. Wylewy IV stopnia pozostawiły ślady w jego małej główce. Miłosz cierpi na wodogłowie, ma uszkodzony nerw wzrokowy, problemy z płucami oraz wzmożone napięcie.

Miłosz Garsztkowiak

Synek niedowidzi, jego oczka reagują tylko na światło. Mimo że nie widzi światła, poznaje go słuchem, węchem, dotykiem. Pomimo swoich ograniczeń, każdy dzień wita z ogromnym uśmiechem, jakby chciał powiedzieć: „Nie martw się, mamusiu, wszystko będzie dobrze”. Jego uśmiech to lekarstwo na całe zło. Cieszę się, że choć tego nie zabrała mu choroba…R adość nie schodzi z jego twarzy.

Rehabilitacja to jedyny sposób na poprawę stanu zdrowia Miłoszka. Bez ćwiczeń i ciężkiej pracy synek nie ma szansy na bycie sprawnym. Miłoszek z pomocą fizjoterapeuty obraca się, podpiera na łokciach, siedzi, chwilami stoi… Niestety ciągle nie chodzi. To moje największe marzenie, by zobaczyć, jak stawia samodzielnie pierwsze kroki. 

Miłosz Garsztkowiak

Miłoszek pilnie potrzebuje pionizatora, dzięki któremu nauczy się utrzymywać pozycję pionową… Taki sprzęt umożliwi mu też poruszanie się, bez mojej pomocy! To kolejny etap na drodze do tego, by synek kiedyś chodzić. Miłosz powinien też kontynuować rehabilitację. Wszystko to jednak bardzo dużo kosztuje. Choć przychyliłabym synkowi nieba, nie stać mnie na to… Jestem samotną matką. Jest ciężko. Jednego tylko mojemu synkowi nie zabraknie nigdy. Miłości… Żałuję, że nie mogę dać mu jeszcze czegoś – zdrowia…

Przed nami bardzo długa droga, ale wierzę, że się uda. Bez Ciebie nigdy jednak nie będzie to możliwe… Dla synka zrobię wszystko, dlatego proszę o pomoc, choć jest to trudne… Jeśli pochylisz się nad losem mojego dziecka, jeśli zdecydujesz się dać mu szansę… Moja wdzięczność nie będzie mieć granic.

Paulina, mama Miłosza

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,067 people
37,611.50 zł (101.5%)