Zbiórka na zakup Echokardiografu

Małgorzata Koronkiewicz-Hupajło
organizator skarbonki

Zbiórka na zakup Echokardiografu najwyższej klasy dla Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

Małgorzata Koronkiewicz-Hupajło

I Ty możesz pomóc wpłacając  przysłowiowy grosz na zbiórkę na zakup wysokiej klasy Echokardiografu dla Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej.

Polsce codziennie umiera średnio 400- 600 osób na choroby serca i naczyń. W warunkach optymalnej dostępności do specjalistycznej opieki i szpitali każdego dnia w naszym kraju odnotowywano z tej przyczyny zgon kilkuset osób. Choroby sercowe to główny zabójca w Polsce.

Najnowszej generacji echokardiograf to odpowiedź na jedną z najpilniejszych potrzeb wrocławskiego szpitala sprawującego opiekę nad lokalną społecznością. Dzięki niemu zwiększy się możliwości wykonywania badań we wrocławskim szpitalu o 10 dziennie, co w skali miesięcznej daje 300 badań. Do tej pory w tej placówce przeprowadzało się średnio 15-20 badań w trybie dziennym. Prewencja chorób sercowo-naczyniowych jest kluczowym elementem w walce o zdrowie Polaków. Stale bowiem obniża się wiek zachorowalności, i zwiększa grupa osób najbardziej narażonych na zachorowania i powikłania chorób sercowo-naczyniowych.

Małgorzata Koronkiewicz-Hupajło

Tym co wyróżnia echokardiograf od tradycyjnego USG, którego oprogramowanie umożliwia badanie jedynie serca, jest możliwość jednoczesnej oceny serca, płuc oraz wykrycia przedwczesnej miażdżycy. Opcja ta pozwala na jednoczesne badanie serca połączone z ultrasonografią płuc, co jest nieocenione w diagnostyce COVID-19. Każdy z nas może mieć swój wkład w ratowanie życia współobywateli – sąsiada, kolegi, czy członka rodziny. Wpłacając datek finansowy na zbiórkę możemy wspólnie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i wpływać na jakość naszego życia.

Warto podkreślić, że Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka to pionierski ośrodek w naszym kraju specjalizujący się badaniu sztywności naczyń, co jest pierwszym krokiem przy obliczaniu wieku miażdżycowego i wykrywaniu zaczątków tej choroby. Echokardiograf jest zatem niezbędnym urządzeniem pozwalającym na kontynuację tych badań, a także szkolenie kadry lekarskiej z całej Polski.

Wsparli

50 zł

Anonymous

100 zł

Anonymous

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
0.1%
150 zł Supported by 2 people CEL: 800,000 ZŁ