❗️Stan serca Emilki drastycznie się pogorszył – 20 stycznia musimy stawić się w klinice!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,543 people
77,470 zł (118.93%)
Donate Donate
Goal
Pilny zabieg serca w Klinice w Giessen

Emilia Knet, 10 years

Zagacie, małopolskie

Wada serca: HLHS

Started: 13 January 2021

Poprzednie zbiórki

18,014 zł (52.87%)
Cewnikowanie serca w niemieckiej klinice w Munster

353

14.05.2018 - 20.07.2018

Cewnikowanie serca w niemieckiej klinice w Munster

353

18,014 zł

14.05.2018 - 20.07.2018

6,663.68 zł (100.01%)
cewnikowanie serca w klinice uniwersyteckiej w Munster

243

03.09.2018 - 19.10.2018

cewnikowanie serca w klinice uniwersyteckiej w Munster

243

6,663.68 zł

03.09.2018 - 19.10.2018

Zobacz wszystkie poprzednie zbiórki

Stan naszej Emilki uległ nagłemu pogorszeniu! Sytuacja staje się dramatyczna – obecnie stan naszej córeczki tak zły, że podawane są silne leki utrzymujące pracę serca. Lekarze nie mają wątpliwości, że trzeba jak najszybciej przeprowadzić operację! Jedynym ratunkiem jest wytworzenie fenestracji w sercu. Emilce może pomóc prof. Jux z kliniki w Giessen – najlepszy kardiolog interwencyjny. Już 20 stycznia mamy stawić się w klinice! To jest ostatnia deska ratunku, a my jako rodzice zrobimy wszystko dla naszego jedynego dziecka… Czasu jest bardzo mało, dlatego prosimy, pomóż nam!

W drugiej dobie życia Emilki usłyszałam, że moje dziecko ma śmiertelnie chore serduszko – podczas rutynowego badania lekarz usłyszał niepokojący szmer serduszka. Zlecił natychmiastowe EKG. Emilka już do nas nie wróciła. Poinformowano nas, że EKG wyszło bardzo źle, że serce jest chore i to wada wrodzona, śmiertelnie niebezpieczna...

Emilia Knet

Zostaliśmy niespodziewanie wyrwani do szpitalnego świata pełnego strachu i bólu. Emilka urodziła się z połową serca. W ciągu pierwszych trzech lat swojego życia przeszła trzy poważne operacje serca. Mieliśmy nadzieję, że po planowym leczeniu zakończonym operacją Fontana nastąpi stabilizacja. Niestety na własnej skórze odczuliśmy, że te trzy planowe etapy leczenia nie oznaczają końca problemów, a otwierają drzwi do nowego, zupełnie nieznanego nam świata. 

Po trzeciej operacji znów doszło do komplikacjI! Nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Emilka miała infekcję żołądkową, po której cała spuchła, była słaba. Okazało się, że to objawy enteropatii wysiękowej (zespołu utraty białka). Dwa miesiące po operacji Fontana u naszej córki wystąpiło najcięższe jej powikłanie! Zastosowano nowe leki, uzyskano poprawę, jednak problem nawracał, znacząco pogarszając stan Emilki… 

W pewnym momencie lekarze uznali, że konieczne jest wytworzenie w sercu fenestracji – specjalnego otworu, który pozwoli odciążyć nieco serce. Byliśmy przerażeni widmem kolejnej operacji serca i, szukając pomocy, dowiedzieliśmy się, że w klinice w Munster, w Niemczech można ten zabieg wykonać mniej inwazyjnie, bez otwierania klatki piersiowej. W 2017 roku pojechaliśmy do Niemiec dzięki ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam zebrać pieniądze na leczenie Emilki. Podczas zabiegu okazało się jednak, że niestety nie będzie można go przeprowadzić. Okazało się bowiem, że jest tak duży przerost prawej komory, że według niemieckich kardiologów fenestracja w tym momencie byłaby zbyt ryzykowna. Zmieniono leczenie i wróciliśmy do domu. Emilka czuła się znacznie lepiej. Przez prawie 3 lata żyliśmy we względnym spokoju. Poziom białka utrzymywał się na prawidłowym poziomie, mniejsze i większe kryzysy Emilka dzielnie pokonywała. Wierzyliśmy, że ten dobry czas potrwa dłużej. 

Emilia Knet

Kilka dni temu nasz świat na nowo się zawalił. Nagle i zupełnie niespodziewanie nasiliła się utrata białka. Pojawiły się płyny w jamie opłucnej, duszność, obrzęki. Wyniki morfologii są bardzo złe... Obecnie Emilka przebywa w szpitalu w Krakowie, podawane są dożylnie silne leki utrzymujące pracę serca. Lekarze nie mają wątpliwości, że trzeba koniecznie wykonać zabieg. Jedynym ratunkiem dla niej jest wytworzenie fenestracji w sercu. W Polsce jedyna możliwość to operacja na otwartym sercu z zatrzymaniem krążenia. To ogromne ryzyko, że Emilka może tego nie przeżyć – zwłaszcza że jej stan teraz jest bardzo zły. Lekarze w Munster wskazali, że Emilce może pomóc prof. Jux z kliniki w Giessen — najlepszy kardiolog interwencyjny. 

Klinika z Giessen zareagowała błyskawicznie, czekają na naszą Emilkę! Kazali nam przyjechać już 20 stycznia! Niestety leczenie znów wiąże się z ogromnymi kosztami... Z całego serca prosimy o pomoc, nasza córka nie może czekać, czas w tej sytuacji jest bardzo ważny. Liczy się każdy dzień, wręcz każda godzina… Prosimy, pomóż nam ją ratować!

Rodzice

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,543 people
77,470 zł (118.93%)
Donate Donate