Chcę być zdrowy

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 101 people
3,035 zł (60.7%)

Filip Bałdyga

Elbląg, warmińsko-mazurskie

Started: 29 November 2011
Ends: 15 May 2013

Filip Bałdyga urodził się w zamartwicy okołoporodowej z dużym niedotlenieniem oraz zaburzeniami oddychania. W szóstym miesiącu życia stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe z zaburzeniem ruchowym i mięśniowym oraz epilepsję.

 
Filipek ma 5 lat i uwielbia grać na gitarze oraz pływać z delfinkami. Kocha koniki, a od niedawna jego pasją są gry planszowe. W wolnych chwilach z zapałem
ogląda  bajki. Jego ulubioną jest "Dora Poznaje Świat". Filipek bardzo chętnie uczęszcza też do przedszkola.
 
Chłopiec wykazuje znaczne opóźnienia w rozwoju psychoruchowym, nie czworakuje, nie pełza, nie siedzi samodzielnie. Wskazana jest intensywna rehabilitacja, dlatego Filip, w miarę możliwości, uczestniczy w różnych turnusach rehabilitacyjnych (delfinoterapia, hipoterpia, dogoterapia). Jest szansa, że dzięki tym zabiegom rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny chłopca ulegnie znaczącej poprawie. Chłopiec bardzo intensywnie pracuje nad swoją niepełnosprawnością, wykonując wszystkie zalecane przez rehabilitantów ćwiczenia. Nie poddaje się, bo chce być zdrowy.
 
Chcielibyśmy zebrać kwotę 5 000 złotych na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny w Mielnie, gdzie pod okiem doświadczonego terapeuty Filip będzie mógł kontynuować swoją podróż ku samodzielności, bowiem każda godzina ćwiczeń przybliża go do jego celu.

 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 101 people
3,035 zł (60.7%)