Fundacja Kształcenia Kreatywnego

Fundacja Kształcenia Kreatywnego

Typ Charity organisation

Lokalizacja Pamięcin, lubuskie

Fundacja Kształcenia Kreatywnego powstała w listopadzie 2010 roku jako odpowiedź na potrzeby związane z likwidacją szkół podstawowych w Żabicach i Pamięcinie (woj. lubuskie). Stała się organem prowadzącym dla obu wiejskich szkół, założyła też Niepubliczne Przedszkole "Kajtuś" w Pamięcinie z Filią w Żabicach. Obecnie z powodzeniem prowadzi obie szkoły oraz przedszkole, a także prężnie działa na rzecz lokalnego środowiska.

Właśnie rozpoczeliśmy zbiórkę pieniędzy na rozbudowę szkoły w Pamięcinie.Rozbudowując  szkołę utworzymy Centrum aktywności lokalnej.  Miejsce , gdzie nie tylko nasi wychowankowie będą mieli możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, ale również mieszkańcy przestrzeń do aktywności własnej. Centrum aktywności lokalnej będzie sercem kulturalno-artystycznym dla okolicznych miejscowości. Będzie to przyjazna przestrzeń dla realizacji wszelkich działań i inicjatyw mieszkańców, takich jak Klub Seniora czy koło gospodyń wiejskich. Będzie to przestrzeń, w której stworzymy warunki do wymiany myśli i doświadczeń, będziemy jednoczyć pokolenia i budować silne więzi społeczne.

Dzięki Państwa wsparciu możemy otrzymać skrzydła, które pozwolą nam wzlecieć wprost do marzeń naszych dzieci.

Pozostając w nadziei, liczymy na zrozumienie i Państwa wsparcie. Wszystkie uzyskane środki zostaną wykorzystane zgodnie z ideą jaka nam przyświeca i na którą się powołujemy pisząc te słowa.
 

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy!