Tata został potrącony na drodze i pozostawiony bez pomocy! Walczę o jego powrót do zdrowia!

Person verified by the Siepomaga Foundation
20,375 zł
Supported by 361 people
Donate Donate
Goal
Rehabilitacja i dalsze leczenie

Franciszek Gustowski , 78 years

Sobótka , dolnośląskie

Stan pon wypadku - złamany kręgosłup, liczne obrażenia wewnętrzne

Started: 23 July 2020
Ends: 30 September 2020

Nigdy w życiu nie spodziewałam się, że  naszą rodzinę może spotkać takie okrucieństwo i bezduszność. Mój tata jest zapalonym kolarzem. Ma 78 lat, a na rowerze pokonuje trasy szybciej niż niejeden 20-latek. Przez lata zdobywał sukcesy i cieszył się wspaniałym zdrowiem. 15 lipca - raptem kilka dni temu, tata jak zwykle wybrał się na trening. Niestety, ten wyjazd skończył się dla niego tragicznie...

Franciszek Gustowski
Gdy otrzymałam telefon ze szpitala, nogi się pode mną ugięły. Tata został potrącony przez kierowcę, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Zostawił mojego tatę, który bez pomocy mógł tam umrzeć! Ta sytuacja cały czas powoduje we mnie ogromne emocje. Jak tak można zostawić człowieka? 

Na szczęście pomoc wezwał kierowca, który przejeżdżał tamtędy chwilę później. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że tata jest w bardzo złym stanie - miał złamany kręgosłup, żebra, kość łonową... Ponadto liczne obrażenia wewnętrzne. Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Zawsze myślałam, że tata jest nie do zdarcia, ale w zderzeniu z samochodem każdy rowerzysta jest na straconej pozycji. 

Franciszek Gustowski

Na szczęście tata żyje i wciąż jest z nami. Teraz przed nim inna walka, żeby jeszcze kiedyś mógł wsiąść na rower. To dla niego całe życie. Do tego jednak będzie potrzebna intensywna rehabilitacja w dużych ilościach. Nie chcę, aby jego największa radość i motor napędowy zostały mu odebrane, dlatego proszę o pomoc. Spójrzcie proszę dobrym sercem na tego sympatycznego starszego pana, w którego ciele tkwi 20-letni młodzieniec i wesprzyjcie jego walkę o powrót do zdrowia. 

Daria, córka Franciszka

Supporters

Loading...

Person verified by the Siepomaga Foundation
20,375 zł
Supported by 361 people
Donate Donate