POMOC DLA WYCHOWANKÓW FUNDACJI PO DRUGIE

Wielkanoc to często czas spędzony z najbliższą rodziną przy suto zastawionym stole. Jednak nie wszyscy mają taką możliwość. Jest wiele osób potrzebujących, które nie mają najbardziej podstawowych rzeczy: wyżywienia, noclegu.

Jedną z takich grup jest młodzież, która po ukończeniu 18 roku życia opuściła Domy Dziecka, czy też domu zastępcze.

To dzieciaki pozostawione same sobie, które muszą mierzyć się z trudnościami codziennego życia. Zadbać o  miejsce do zamieszkania, jedzenie, pracę. Często bez żadnego wsparcia, przyjaciół, rodziny.

To właśnie im chcemy pomóc organizując zbiórkę.

Jedną z organizacji, która pomaga takim osobom jest Fundacja Po Drugie z siedzibą w Warszawie. Fundacja pomaga podopiecznym w tym trudnym okresie ich życia. Pomaga usamodzielnić się, szuka zakwaterowania, pomaga w codziennym wyżywieniu .

Daje wsparcie psychologiczne, organizuje kursy, szkolenia które pomagają im wejść na rynek pracy oraz w dorosły świat. 

Przeczytajcie poniżej informację od Fundacji: 

„Od dziś drzwi naszej siedziby są zamknięte.
Codziennie odwiedza nas co najmniej 20 młodych osób (18-25 lat) doświadczających bezdomności lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Większość to osoby po domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach resocjalizacyjnych. Coraz częściej wśród podopiecznych są osoby wychowujące się w rodzinach, których problemów nie wyłapał system.
Obecnie z naszej pomocy korzysta 48 osób, dodatkowo są tacy, którzy zgłaszają się do nas jedynie w sytuacji kryzysu.
Codziennie w naszej siedzibie wspólnie przygotowywaliśmy posiłek.
W związku z koronawirusem postanowiliśmy przekonać młodzież do nieopuszczania miejsc zakwaterowania. Mamy to szczęście, że nasza młodzież przebywa w mieszkaniach treningowych oraz pokojach hostelowych, w których może pozostać przez całą dobę.
Jednocześnie część naszych podopiecznych posiada mieszkania socjalne, ale ze względu na trudną sytuację - zaburzenia psychiczne, samotne rodzicielstwo - z trudem wiąże koniec z końcem.
Młodzież pracująca (obecnie niewiele osób) która korzysta z naszego wsparcia w większości ma tylko umowy zlecenia i bardzo możliwe, że za chwilę z powodu zagrożenia, przestanie świadczyć pracę i otrzymywać wynagrodzenie.
Osoby, które jeszcze nie pracują, zapewne w najbliższym czasie nie znajdą zatrudnienia. Dziś otrzymaliśmy informację z urzędu pracy, że pracodawcy odwołują spotkania z nowymi kandydatami.
Dlatego ważne jest, byśmy mogli naszych mieszkańców zabezpieczyć w podstawowe produkty - żywność, środki higieniczne, witaminy. Dzieci naszych podopiecznych zaś w pampersy, kaszki, mleko.
Z młodzieżą jesteśmy w stałym kontakcie. Nasi specjaliści są dostępni telefonicznie, wizytujemy także miejsca pobytu młodzieży.
To ważne, abyśmy wszyscy byli bezpieczni, ograniczyli kontakty i mobilność. Staramy się, by nasi podopieczni stosowali się do tych zasad, ale ważne jest, byśmy mogli ich zabezpieczyć.
Za każdy grosz, dziękujemy ❤”

Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce. 

Wsparli

20 zł

Anonymous

100 zł

J.

500 zł

Mariusz :)

25 zł

Agnieszka

20 zł

Anonymous

20 zł

Marcelina

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
21%
1,065 zł Supported by 18 people CEL: 5,000 ZŁ