Samochód, bez którego nie możemy pomagać

Fundacja Spełnienie
organizator skarbonki

Fundacja Spełnienie

Fundacja Spełnienie

Fundacja Spełnienie

Fundacja Spełnienie

Próśb w internecie nie brakuje, jest ich wiele ... dlaczego więc powinieneś się zatrzymać i usłyszeć nasze wołanie o pomoc ?

 Wystarczy zadać sobie pytanie: Co zrobisz gdy natychmiast potrzebujesz pomocy lekarskiej ale do najbliższego szpitala na oddz. onkologii masz aż 50km, mieszkasz sam, jesteś osobą niewidomą, autobus jedzie  raz dziennier, nie ma stacji PKP, a sąsiadka nie ma samochodu, i jest matką trójki dzieci, które musi pilnować….

Przeszkody są i dlatego trzeba je ominąć, przeskoczyć, usunąć i iść dalej... Ten człowiek korzystał z naszej pomocy, woziliśmy go do szpitala w Zielonej Górze i do szpitala w Żaganiu ...

Inna sytuacja: Masz ponad 70 lat, mieszkasz z kolegą samotnie - obaj jesteście ciężko chorzy, samotni, choroba nie pozwala Wam na samodzielne poruszanie się, nie możecie nawet zrobić sobie zakupów ....

Tu również nie odmawiamy pomocy - pakowaliśmy żywność, odzież i jechaliśmy pomóć tam, gdzie pomóc bezwględnie trzeba.

Bardzo ogólnie mówiąc: Nasza fundacja działa na rzecz człowieka w potrzebie… na rzecz ludzi, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej i zawiłej sytuacji życiowej.

Tak jak to było również w przypadku samotnego ojca, który walczył o powrót z domu dziecka czwórki dzieci, które były umieszczone od domu o ok 200km oddalonej placówce.

Prawie co weekend, tankowaliśmy i woziliśmy ojca dzieci na PKP do Zielonej Góry, a czasem trzeba było jechać do dzieci albo po dzieci, a czasem wlaczyć do sądu ... Na szczęście sprawa wygrana, a dzieci już w domu.

Bywa i tak, że wozimy ludziom dary z żywnością, wozimy odzież, zabawki, prezenty choinkowe, wozimy do lekarzy, szpitali, klinik.

Praca, którą wykonujemy wyłącznie wolontarystycznie, jest różnorodna w zależności od wagi i rodzaju problemu.
Jest też tak, że w związku z naszą działalnością, miesięcznie przemierzamy setki, tysiące kilometrów. Pieszo zadziałamy tylko na miejscu.

Dlatego od lat wykorzystywaliśmy nasze prywatne auto - 7 osobową KIA CArnival , bo przecież ktoś potrzebuje pomocy...

Fundacja Spełnienie

Nasze działania wyjazdowe to nie tylko zawiezienie kogoś do lekarza, sądu, na terapię czy jakiegoś urzędu (w Szprotawie nie ma PKP i spory problem z kursami autokarów ). To również transport pralki, lodówki, leków, pampersów albo kurs z bezdomnym do najbliższgo ośrodka dla bezdomnych. Woziliśmy pacjentów onkologicznych, bo nie ma stąd dojazdu…. 

Proszę sobie wyobrazić kobietę, której wali się świat. Musi uciekać z domu, bo partner przemocowiec…. traci dom, jest strach o dzieci, bo nie ma godnych warunków bytowych, ale jak tylko otrzyma podstawowy sprzęt, łóżka, biurka, jak tylko zapewni się dzieciom to, czego potrzebują, to może widmo ich utraty się rozwieje, może sens życia się znajdzie... Dobrzy ludzie zgłaszają nam, że mają te meble, darowizny płyną! Jest pomoc, tylko trzeba to zgrać logistycznie, trzeba odebrać rzeczy pierwszej potrzeby czy żywność, trzeba przewieźć meble. Kiedy trzeba zadbać o czyjeś bezpieczeństwo - wsiadamy i jedziemy.

Nie rozdzielamy ludzi na młodszych czy starszych, na mieszkających samotnie czy z rodziną, na chorych i zdrowych. Nie mówimy "sorry - nie wpisujesz się w nasze cele" .
Jeśli ktoś potrzebuje naszej pomocy - wsiadamy i jedziemy.

Łatwo powiedzieć - jedźcie, kto broni?

- Nikt nie broni, ale też mało kto się zastanawia, czym.

Chcemy pomagać - niestety dla celów fundacyjnych "zajeździliśmy" nasz prywatny, jedyny samochód. Nie mamy do nikogo pretensji, absolutnie nikomu tego nie wypomnimy, nie o to tutaj chodzi. Tylko nie mamy CZYM jechać i pomagać.

Właśnie dlatego prosimy Was, Ludzi Dobrej Woli o wsparcie w kupnie samochodu fundacyjnego, który da radę przewieźć sprzęt, żywność, ludzi tam, gdzie i kiedy będzie potrzeba.

Konkrety :

1) Potrzebny jest van albo mini bus, coś w rodzaju forda transita custom (wozimy rodziny wielodzietne i osoby poruszające się na wózku inwalidzkim ).

2) MChcemy kupić używany ale sprawny samochód nie wymagający w tej chwili większego wkładu finansowego. Tak, wiemy, że takie samochody są bardzo drogie, ale posłuży lata, nie będziemy musieli się martwić o to, że już coś się w nim psuje, ale będzie niezawodny przynajmniej przez pierwsze kilka lat.

Pomóżcie nam wspierać tych, od którzy pomocy potrzebują by przetrwać i by dalej mogli funkcjonować. Pomóżcie przywracać nadzieję na lepsze jutro. Jeśli ktoś stoi nad przepaścią albo przed wysokim murem nie do przebicia, musimy pomóc mu zbudować most na drugą stronę, albo drabinę, żeby jego życie mogło dalej trwać, żeby było lepsze. Bez samochodu nie możemu pomagać. Nie uda się zawieźć kogoś do lekarza, na rozprawę, przewieźć żywność dla potrzebującego rodzica czy pomóc dzieciom, które nie mają wsparcia we własnych domach... Fundacja to całe nasze życie, ci ludzie to nasz świat, pomóż sprawić, że będzie lepszy...

Fundacja Spełnienie

Nie chcemy samochodu dla siebie, chociaż właściwie MY, WOLONTARIUSZE to właśnie Fundacja. Sami ją stworzyliśmy, sami działamy i organizujemy wszystko, oczywiście z pomocą niezawodnych Darczyńców, bez których na pewno nie dalibyśmy rady. Tym razem bez Was też nie damy. Bez Waszego wsparcia rzeczowego, finansowego, bez Waszej dobrej energii. Pamiętajcie, każda złotówka ma znaczenie, każde kilka złotych zbliża nas do celu. Razem możemy więcej.

Z Wami możemy wszystko, z Wami zmieniamy czyjeś życie na lepsze …jesteście tego współtwórcami!

Fundacja Spełnienie

Wsparli

100 zł

Ika S

20 zł

Anonymous

Powodzenia we wszystkim ! :)
50 zł

Anonymous

100 zł

Anonymous

20 zł

Anonymous

50 zł

Małgorzata Śmiałko

Dokładam swoją cegiełkę na samochód . Pozdrawiam

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
66%
13,300 zł Supported by 252 people CEL: 20,000 ZŁ
Donate