#GSKPOZJP

Wojtek Ch.
organizator skarbonki

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i z tej okazji chciałym zacząć naszą niezwykłą akcję :)

Kim jest wolontariusz? Wolontariat jest świadomą, dobrowolną działalnością podejmowaną na rzecz innych - i do tego pragnę Was zachęcić w tym cudownym świątecznym czasie!

Każdego dnia tworzymy kolejne karty historii GSK - lecz jej początki sięgają wielu lat wstecz. Pozwólcie, że przywołam sylwetkę Gertrude Elion, która zatrudniając się 78 lat temu w Burroughs Wellcome Laboratories (późniejszej części Glaxo Wellcome, dziś znanej jako  "nasze" GlaxoSmithKline), chyba nie przypuszczała, że wraz z dr. Georgem Hitchingsem stworzy tak wiele przełomowych leków, za które wraz z sir Jamesem Blackiem  otrzymali Nagrodę Nobla w roku 1981.

6-merkaptopuryna - brzmi obco? To właśnie ją do życia powołała Gertrude Elion i to właśnie ona przez lata stanowiła nadzieję u pacjentów z ALL - ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziś medycyna poszła do przodu, ale terapia kosztuje - ta dla Michała jest niesamowicie droga.

Chciejmy na te Święta zrobić coś więcej - na co dzień, kierujemy się zasadą, że wszystko co robimy, robimy po to, by ludzie mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej.

Twoje 5zł, równowartość jednej książki albo przelanie kwoty na konto zbiórki zamiast kolejnego kubka grzanego wina na mieście może sprawić, że nasze motto przekujemy w realny czyn i uratujemy komuś życie!

Michał czeka na naszą pomoc - przyłączysz się? ;)

Wojtek Ch.

Wsparli

10 zł

Anonymous

20 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

100 zł

Anonymous

zdrowia!
50 zł

Anonymous

20 zł

Anonymous

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Supported by 16 people
600 zł (60%)