Bez operacji Huberta czeka wózek inwalidzki. Ratujmy jego samodzielność!!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 595 people
70 129,58 zł (35,87%)
Goal
Operacja stóp i przykurczy w klinice w Aschau

Hubert Lewiński, 17 years

Kamionka, mazowieckie

Rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie, Malformacja Chiari typ II

Started: 02 October 2019
Ends: 25 January 2020

Bez specjalistycznej operacji mojego 16-letniego syna czeka wkrótce wózek inwalidzki. Ten scenariusz wisi nad nami jak ołowiane chmury. Nie chcę, żeby się ziścił. Hubert urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i przepukliną. Zespół wad spowodował u niego niedowład wiotki nóg. Syn nie zna życia bez bólu i ograniczeń, spowodowanych niepełnosprawnością. To się musi zmienić, ale do tego potrzebujemy Waszego wsparcia!

Hubert Lewiński

O tym, że dziecko nie rozwija się prawidłowo, dowiedzieliśmy się w 8 miesiącu ciąży. Ta informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba, ale wtedy już nie dało się z tym nic zrobić. Czekałam na poród z nożem na gardle. Jeszcze tej samego dnia zabrano go na operację zamknięcia przepukliny. Zamiast mieć go obok siebie, umierałam ze strachu o moje maleństwo.

Obecnie Hubert porusza się samodzielnie, ale tylko dzięki ortezom. Ma duże przykurcze stawów kolanowych i biodrowych. Osłabione mięśnie nie dają już rady i odmawiają posłuszeństwa. Dopóki był młodszy i lżejszy, jakoś dawał sobie radę. Niestety, wiek dojrzewania i wzrost masy ciała, nie działają korzystnie dla mocno osłabionych nóg. Dla syna utrata samodzielności, zwłaszcza na progu dorosłości, boli podwójnie. 

Hubert Lewiński

Stan Huberta pogarsza się w szybkim tempie. Zatrzymać to może korekcja obu stóp oraz operacja przykurczy pod kolanami. Nikt jednak w Polsce nie chce podjąć się takiego zabiegu i pomóc Hubertowi mogą jedynie lekarze w klinice ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Dla syna to ostatnia szansa, by chodzić bez bólu i cierpienia. To tak, jakby wejść na wyższy poziom jakości życia. Bez operacji Huberta czeka przyszłość na wózku inwalidzkim. Nie wolno nam do tego dopuścić.

Hubert ma 16 lat i dla niego to ostatni dzwonek na operację. Mimo wielu ograniczeń, świetnie radzi sobie w życiu, zdobywając nawet tytuł v-ce mistrza Polski w pływaniu paraolimpijskim. Wiemy jednak, że z roku na rok będzie coraz gorzej. Koszt operacji i ortez to ponad 40 tys. euro. To ogromne pieniądze, których zwyczajnie nie mamy. Proszę, pomóż mojemu synowi. Bez Ciebie nie ma szans na lepszą przyszłość. 

Iwona, mama

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 595 people
70 129,58 zł (35,87%)