To conquer the pain, to conquer a death - part II

Goal: operacja mózgu w Schön Klinik - wycięcie ogniska padaczkowego
Hubert Pelc
Verified Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 5 194 people
130 555,03 zł (101,99%)

Hubert Pelc, 8 years

padaczka lekooporna

Zobacz wszystkie zbiórki

Brzozów, podkarpackie

Started: 14 September 2017
Ends: 25 October 2017

Result

13 listopada 2017 roku w niemieckiej Schön Klinik w Vogtareuth Hubert przeszedł operacje mózgu mającą na celu usunięcie ogniska padaczkowego. Operacja trwała ponad 8 godzin. Po operacji lekarze ocenili, iż wszystko poszło zgodnie z ich oczekiwaniami :)

Stan Huberta był stabilny, jednakże pojawił się problem z samodzielnym oddychaniem. Przez pierwsze kilka dni Hubert był bardzo, bardzo słaby, nie siedział samodzielnie ani nie chodził, nie chciał też jeść, ani pić, bardzo bolała go głowa. Każdego dnia miał pobieraną krew do badań, przeszedł również badanie rezonansem magnetycznym, które ujawniło niewielki wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego do prawej półkuli mózgu, musi być w związku z tym dalej monitorowany.

Dopiero po kilku dniach udało się postawić pierwsze samodzielne kroki, dzięki temu wiadomo było że Hubert nie utracił żadnych funkcji związanych z chodzeniem, a o to były największe obawy, choć w chwili obecnej ze względu na to, iż jest nadal bardzo słaby głównie porusza się na wózku. Jest coraz weselszy, coraz więcej mówi, choć nadal narzeka na bóle głowy. Nie jest jeszcze znany termin wypisu do domu. Przy łóżku Huberta cały czas czuwają rodzice. Efekty operacji będą znane dopiero po jakimś czasie choć już wiadomo, iż w przypadku Huberta będzie już tylko lepiej. Przez jakiś czas będzie przyjmował jeszcze leki przeciwpadaczkowe, które będą stopniowo wycofywane. Lekarze oceniają, iż na regeneracje mózgu potrzeba około 6 miesięcy, wtedy też zostaną przeprowadzone badania porównawcze mające na celu ocenę efektów operacji.

Lekarze są jednak zgodni – dla Huberta była to operacja ratująca jego zdrowie i życie. Ponad 7 tys. osób pochyliło się nad prośbą o pomoc Hubertowi. To dzięki Wam Hubert dostał szansę na nowe życie. Życie bez bólu, płaczu i cierpienia. Ze szczerego serca dziękujemy.  

Verified Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 5 194 people
130 555,03 zł (101,99%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość