Informatycy na Rowery jadą dla Martynki Wójtowicz

informatycynarowery
organizator skarbonki

13 czerwca 2014 spod czeskich Karkonoszy wyruszy charytatywna wyprawa rowerowa pt. “Informatycy Na Rowery”. Informatycy wraz z przyjaciółmi w 4 dni zamierzają przejechać prawie 500 km i zakończyć wyprawę w Szczecinie. Wszystko po to, aby zdobyć pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla pięcioletniej Martynki Wójtowicz, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Rajd został objęty Mecenatem Miasta Szczecina oraz honorowym patronatem Marszałka Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

 

Pięcioletnia Martynka Wójtowicz cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jak dotąd nie odkryto skutecznego lekarstwa na tę chorobę, a jedyną formą pomocy dla chorujących na nią osób jest codzienna rehabilitacja, która pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną, spowolnić postęp choroby i ograniczyć jej następstwa. Rehabilitacja jest jednak kosztowne – jeden turnus rehabilitacyjny to koszt w wysokości ok. 5 tysięcy złotych.

 

Informatycy ze szczecińskiego oddziału firmy SQUIZ postanowili pomóc małej Martynce i zebrać pieniądze na jej leczenie. W tym celu zorganizowali charytatywną wyprawę rowerową, w ramach której podczas swoich urlopów w 4 dni przejadą niemal 500 km po trasie rowerowej, rozciągającej się od Karkonoszy do Szczecina. Jest to międzynarodowy szlak rowerowy Odra-Nysa, biegnący wzdłuż polsko-niemieckiej granicy.

 

W czwartej edycji charytatywnego rajdu udział wezmą głównie informatycy ze spółki SQUIZ, poza tym dołączą inne osoby ze szczecińskich firm, również spoza branży. „Do tej pory zgłosiło się ponad 20 uczestników. Cieszymy się, że IV edycja naszej wyprawy rowerowej wpisała się na stałe w kalendarz rowerowych imprez organizowanych w Szczecinie. Cykliczna wyprawa zdobywa coraz większą popularność i uznanie. Coraz więcej osób zaczyna aktywnie spędzać czas wolny, a takie inicjatywy jak Informatycy Na Rowery mobilizują najbliżsych do realizacji wyzwań, ze wspaniałą motywacją jaką jest pomoc Martynce.” – wskazuje Rafał Źróbecki, Prezes SQUIZ Poland Sp. z o.o. - „Mamy ogromną nadzieję, że nasza pasja i poświęcenie umożliwi nam zebranie pieniędzy na szczytny cel, jakim jest pomoc dla chorującego, małego dziecka”.

 

Przedsięwzięcie zostało objęte Mecenatem Miasta Szczecina – „Szczytna idea przyświecająca rajdowi jest dowodem na to, że mieszkańcy naszego miasta to ludzie wrażliwi i odpowiedzialni społecznie, zawsze gotowi, aby wesprzeć potrzebujących” – wskazuje Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina – „Przedsięwzięcie, którego celem jest zebranie środków finansowych na pomoc rodzinie chorej Martynki oraz zapewnienie dziewczynce codziennej rehabilitacji, zasługuje na wyróżnienie. Jestem przekonany, że inicjatywa zjednoczenia przyjaciół rodziny Martynki, współpracowników jej rodziców oraz wszystkich mieszkańców Szczecina o wrażliwych sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, spotka się z życzliwością i zrozumieniem”.  Honorowy patronat nad rajdem objął również Marszałek Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz.

Patronatami przedsięwzięcia są Technopark Pomerania i Klaster ICT Pomorze Zachodnie. Głównym sponsorem wyprawy jest firma Squiz Poland Sp. z o.o. oraz spółka Konsberg Martime Poland. Dodatkowo Exotic Restaurants i Rafał Ogłaza, Pogoń Szczecin S.A i wielu wielu innych– którzy ofiarowali nagrody, które będzie można wylicytować w aukcjach.

 

 

www.informatycynarowery.pl

https://www.facebook.com/InformatycyNaRowery

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

150 zł

Anonimowy Pomagacz

Allegro 4445752930
100 zł

Anonymous

Allegro 4420940003
50 zł

Anonimowy Pomagacz

Allegro aukcja nr 4420922361
10 zł

Anonymous

102,50 zł

Anonimowy Pomagacz

Allegro numer aukcji 4336124483

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
informatycynarowery
Martyna Wójtowicz
Zanim zniknę
65%
3,252.50 zł Supported by 56 people CEL: 5,000 ZŁ