"Jagódko, nie zostawiaj nas..." - trwa dramatyczna walka o życie dziecka!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 8 234 people
264 039,91 zł (104,32%)
Goal
Blincyto - nierefundowany lek ratujący życie

Jagoda Zatorska, 2 years

Jawor, dolnośląskie

białaczka

Started: 01 February 2019
Ends: 23 February 2019

24 maja 2019:

Jagódka jest już po przeszczepie! Dzięki temu, że udało nam się zebrać środki na Blincyto, mała wojowniczka przeszła niezbędną kurację, która pozwoliła jej doczekać przeszczepu, Odbył się 10 dni temu. Starego szpiku już nie ma, ale nowy powolutku zaczyna pracować — to nam daje ogromną nadzieję na przyszłość. Z Jagódką cały czas jest jej mama, ale może już w przyszłym tygodniu lekarze pozwolą na odwiedziny.

Choć powinniśmy bardzo cieszyć się z tej wiadomości, dziś jeszcze nie możemy ogłosić oficjalnego zwycięstwa. Walka z rakiem nie jest łatwa, po drodze pojawiły się inne przeciwności... Po niezbędnej radioterapii i leczeniu Blincyto wystąpiły powikłania — Jagódka ma uszkodzony mózg i od dwóch dni jest nieprzytomna. Na szczęście oddycha samodzielnie. Lekarze na razie nie są w stanie powiedzieć, czy te uszkodzenia ustąpią, wierzą, że tak — jak tylko minie toksyczność leków i nowy szpik zacznie w pełni pracować. 

Jagódka i jej rodzice potrzebują dziś mnóstwa dobrych myśli, modlitw, zaciśniętych kciuków. Jedno jest pewne — to dzięki Waszej pomocy dziewczynka nadal jest z nami i może dzielnie walczyć o swoje życie i zdrowie! My z całych sił wierzymy, że będzie dobrze. Ta mała wojowniczka pokazała nam już nie raz, jak ogromna siła i wola życia w niej drzemie!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 8 234 people
264 039,91 zł (104,32%)