Wypadek zabrał Kubie dzieciństwo. Pomóż mu wrócić do sprawności!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 58 people
1,713 zł (6.5%)
To reach our goal: 24,629 zł
Donate Donate
Goal
Delfinoterapia w Turcji

Jakub Krzeczkowski

Pułtusk, mazowieckie

Started: 01 April 2021
Ends: 01 July 2021

Poprzednie zbiórki

715 zł (8.93%)

34

23.06.2014 - 30.10.2014

34

715 zł

23.06.2014 - 30.10.2014

Jakub to już prawie dorosły mężczyzna, jednak wydarzenia sprzed 11 lat pamiętamy bardzo dobrze… Dlaczego doszło do tego wypadku? Dlaczego akurat Kubuś? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie do dziś.


Był letni, gorący i lekko duszny dzień. Droga bardzo dobrze nam znana - ruchliwa trasa, na której niewielu stosowało się do oznakowania ograniczenia prędkości. Niby prosta, jednak co roku zbierała swoje śmiercionośne żniwa. Szliśmy po najpotrzebniejsze zakupy do pobliskiego sklepu. Julka w wózku i dwóch moich synów. To była chwila. Niepostrzeżenie Kubuś wyskoczył na jezdnię. Huk, trzask i ogromny płacz moich dzieci. Na jezdni zobaczyłam zakrwawione ciało Kubusia. Zamknięte oczy, ledwo oddychał… Karetka. Policja. Szpital. 


Niełatwo wracać do tych chwil… Pół roku w śpiączce. Stan krytyczny, rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, uszkodzenia wielonarządowe pozostawiły ślad, którego nie sposób się pozbyć. A potem? Lata ciężkiej pracy i rehabilitacji. 


Dziś już 17-letni chłopak zmaga się z niedowładem czterokończynowym z dominacją strony prawej, padaczką, prawostronnym niedosłuchem. Tylko intensywna i systematyczna rehabilitacja przynosi widoczne efekty. 

Jakub Krzeczkowski


Jakub na co dzień jest pogodny i uśmiechnięty, uwielbia czas spędzony z rodzeństwem i rówieśnikami. Jednak miesięczne wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją nie pozwalają nam na pełnowymiarową pomoc. Próbowaliśmy już wszystkiego, łapaliśmy się każdej możliwej pomocy. Tym razem, jeśli fundusze na to pozwolą, pragniemy spróbować turnusu rehabilitacyjnego w Turcji, specjalizującego się w delfinoterapii


Jako samotna mama, która oprócz Kuby wychowuje jeszcze jego brata i siostrę, proszę o wsparcie. To ogromne obciążenie dla rodziny, niemożliwe do udźwignięcia. 

Razem możemy więcej! Pomóżmy Kubusiowi!

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 58 people
1,713 zł (6.5%)
To reach our goal: 24,629 zł
Donate Donate