Karol wyjechał do pracy tylko na chwilę, wrócił sparaliżowany. Walka trwa!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 141 people
5,006.55 zł (7.67%)
To reach our goal: 60,185.45 zł
Donate Donate
Goal
Zakup sprzętu ortopedycznego, likwidacja barier, wsparcie psychologa

Karol Filip, 21 years

Łańcut, podkarpackie

Stan po upadku z wysokości -kręgosłup złamany w odcinkach szyjnym i lędźwiowym, uszkodzony rdzeń

Started: 21 October 2020
Ends: 08 January 2021

Poprzednie zbiórki

261,615 zł (100.32%)
Roczny pobyt w ośrodku intensywnej rehabilitacji

5,605

10.12.2019 - 31.08.2020

Roczny pobyt w ośrodku intensywnej rehabilitacji

5,605

261,615 zł

10.12.2019 - 31.08.2020

Pojechałem do pracy tylko na chwilę, wróciłem sparaliżowany… Ta tragedia nie miała prawa się wydarzyć! A jednak… Źle zabezpieczony teren budowlany sprawił, że dziś jestem sparaliżowany… Nie mogę się poddać! Dziś na nowo uczę się żyć i bardzo proszę o wsparcie. 

Dzięki środkom z przedniej zbiórki już prawie od roku przebywam w ośrodku rehabilitacyjnym w Tajęcinie. Codziennie ćwiczenia i rehabilitacja sprawiły, że mój stan znacznie się poprawił. Gdy trafiłem do ośrodka, byłem całkowicie zależny od innych osób, a dziś jestem w stanie  samodzielnie zjeść, a nawet umyć zęby.

Przez uszkodzenie rdzenia kręgowego mam paraliż czterokończynowy. Niestety raczej nie odzyskam pełnego chwytu w rękach, co znacznie utrudnia mi wykonywanie podstawowych czynności, ale dzięki ćwiczeniom wzmocniłem mięśnie rąk i tułowia i poruszam się  na wózku. To naprawdę wielki sukces w moim stanie.

Karol Filip

W chwili obecnej najważniejszy cel, jaki chciałbym osiągnąć to fizycznie zadbać o jak największą sprawność w wykonywaniu codziennych czynności podstawowych, takich jak: przemieszczanie się z łóżka na wózek, z wózka na krzesło, korzystanie z toalety, kąpanie się. Samodzielnie wykonywanie codziennych czynności lub przy niewielkiej pomocy drugiej osoby to dla mnie bardzo ważne.

Niestety pieniądze z poprzedniej zbiórki już się kończą, gdyż koszty pobytu w ośrodku są bardzo wysokie, a sprawa odszkodowania jest dopiero w toku i nie mogę liczyć na środki z tego tytułu. Dlatego ponownie zwracam się do Was z prośbą o wsparcie mojej rehabilitacji. Jest ona konieczna do utrzymania tego, co już wypracowałem oraz aby osiągnąć możliwie największą samodzielność.

W ośrodku trafiłem na bardzo dobrych specjalistów, którzy w pełni zaangażowali się w moją rehabilitację i dalej pragnąłbym pozostać pod ich opieką. Będzie to możliwe jedynie dzięki Wam. Każda wpłacona kwota przybliży mnie do pozostania w ośrodku i dalszej rehabilitacji. Wierzę w Wasze dobre serca i wielkoduszność, którą okazaliście już podczas pierwszej zbiórki. Mam wielką nadzieję, że tym razem również się uda i niedługo będę mógł Wam pokazać, jak samodzielnie wsiadam na wózek.

Z całego serca dziękuję za zainteresowaniem moim losem, wsparcie pieniężne i dobroć.

Karol

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 141 people
5,006.55 zł (7.67%)
To reach our goal: 60,185.45 zł
Donate Donate