Kolonia niezwykła Dźwirzyno 2018

Fundacja Spełnienie
organizator skarbonki

Wiosna,  życie budzi się ze snu :-) w końcu znowu słychać świergot ptaków, wystawiamy twarz do słonka i wsłuchujemy się w świergot ptaków :-)  Cieszymy się pierwszym wiosennym ciepełkiem, a tymczasem my myślami jesteśmy już przy lecie ....

   Jak wspominasz swoje wakacje, z lat dzieciństwa ?  Czy leżąc na beli słomy obserwowałeś wędrujące chmury, a Twoja wyobraźnia tworzyła z nich przefantazyjne postacie ? Ganiałeś beztrosko po łące, zrywałeś dmuchawce i kąpałeś się w pobliskiej rzece pod nadzorem rodzica czy babci ? A może wyjeżdżałeś pod namiot, w góry ... a może bywałeś u rodziny na wsi ?

A może należałeś do innej grupy dzieciaków,  do tych największych marzycieli, którzy nigdy nigdzie nie wyjechały .... bo ... powodów mogło być wiele i nie do udźwignięcia ... za dużo na dzieciaka... i teraz kiedy o tym wspominasz  gdzieś tam w środku czujesz ból i niesprawiedliwość.

Prawie co rok startujemy w konkursie na realizację zadania :publicznego  "Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym" - organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych i zagrożonych problemem alkoholowym, narkomanią oraz przemocą w rodzinie.  W tym roku ze Szprotawskiego Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy dofinansowanie wys. 9100zł Co rok na naszą niezwykłą kolonię zabieramy 30 niezwykłych dzieci . W tym roku organizujemy sierpniowy 10-dniowy wyjazd do Dźwirzyna.

 Nasza kolonia jest inna, ABSOLUTNIE wyjątkowa – NIE BOIMY się MÓWIĆ O TYM GŁOŚNO, TAK ORGANIZUJEMY WYJĄTKOWY WYPOCZYNEK DLA WYJĄTKOWYCH DZIECI :-)

Ludzie pytają nas jakie dzieci z nami wyjeżdżają - ano te, które borykają się z różnymi trudnościami życiowymi, które mimo młodego wieku wiedzą jak alkoholizm, przemoc czy choroba w rodzinie czy sąsiedztwie niszczą życie ... Dodatkowo w tym roku chcemy zabrać dzieci, które borykają się z  poważnymi chorobami. Takie dzieci, które NIGDY nie wyjeżdżają i nie wyjadą na kolonie  czy nawet wycieczkę klasową jak kolega czy koleżanka, bo ich schorzenie/choroba na to nie pozwala, konieczne są codzienne, specjalistyczne zabiegi, które wykonują żmudnie ich rodzice. Oczywiście dla takich dzieci są specjalne turnusy rehabilitacyjne ale nam chodzi o to aby te dzieci mogły pobyć ze zdrowymi rówieśniekami, aby poczuły , że tak naprawdę niczym się nie różnią, a choroba nie może być przeszkodą w świetnej zabawie, wypoczynku i sięganiu po marzenia ... W tej sytuacji, oczysiwstym jest, że na kolonię koniecznie musi pojechać opiekun dziecka. Chcemy zabrać ze sobą min. cudowną, niezwykłą 9 latkę chorą na mukowiscydozę, ta dziewczynka musi mieć kilka zabiegów dziennie, bez tego nie mogłaby funkcjonować. Na kolonię więc pojedzie jej mama, i specjalny samochód załadowany w sprzęt umożliwiający dziewczynce funkcjonowanie i utrzymujący jej stan zdrowia.

Pragniemy, by dziecko, które na codzień musi wcielać się w rolę rodzica, który musi zaopiekować się swoim rodzeństwem i niejednokrotnie rodzicem - przestał odgrywać rolę dorosłego. By przez 10 dni z nami, poprzez różne ćwiczenia - wcielił się z powrotem w dziecko. Dzieci, które pojadą z nami na kolonię mają różne doświadczenia życiowe, różne bagaże ... A my zawalczymy o to, by bagażem ponownie była torba podróżna, włożona w bagaż autokaru, który zawiezie te dzieci nad morze :-)

 W naszą pracę wkładamy sporą dawkę empatii, kopę zrozumienia, ze dwie dawki optymizmu i uśmiechu jeszcze więcej wiary i nadziei – a wszystko po to by dzieci, które w życiu miały pod górkę, w końcu zobaczyły co na tej górce jest i że czasem trzeba wspiąć się wysoko, by zobaczyć piękne widoki, wspaniałą przyszłość i cieszyć się z własnych sukcesów … z górki zawsze prościej, trzeba im uświadomić, że są zwycięzcami i potrafią wszystko … ONIE POTRAFIĄ WYSTARCZY ICH UŚWIADOMIĆ I POKAZAĆ JAK :)

Dzięki takim ludziom jak TY – tak TY, którym nieobojętne jest czy dzieciak będzie się czegoś uczył, dowiadywał, odnajdzie w sobie siłę i chęci do zmieniania swojej rzeczywistości i świata, a może na tej kolonii rozkwitnie nam jakiś geniusz, który zmieni świat na lepsze ? .

Zapraszamy Cię do współorganizacji tej niezwykłej kolonii !  Bądź twórcą pozytywnych zmian w życiu dziecka :-)

5000zł na wynajem autokaru i na twarzach 30stki dzieci pojawi się uśmiech,a potem wiele dobrego będzie się dziać.

Całkowity koszt kolonii wynosi:  29 176 zł

koszty noclegu i wyżywienia dla 36 osób: 23 400 zł

transport: 5776 zł

to minimum jakie musimy zebrać bez wycieczek i atrakcji ...

JEDNAK  wierzymy, że wszystko się uda, bo ten wyjazd ma sens, bo dużo dobrego z tych naszych wyjazdów co roku wynika :-) Widzimy jak powstają nowe przyjaźnie, buduje się nowe zaufanie, niektóre dzieci ładują akumulatory na cały rok, inne przestają bać się prosić o pomoc, wiedzą jak o nią prosić i gdzie. Dobro powraca, a dzieciom warto pomóc. Wesprzyj nas, pomóż dzieciom wyjechać :-)  To co dasz światu, do Ciebie wróci.  Jeżeli zechcesz odwiedzić naszą niezwykłą kolonię, zapraszamy - WARTO ! Naładujesz się pozytyną energią, nakarmisz dpobrą energią :-)

Za każde, najmniejsze wsparcie TOBIE DOBRY CZŁOWIEKU DZIĘKUJEMY :* Pomóż nam pomagać

liczymy na Ciebie , dziękujemy :-)

Wsparli

50 zł

Tomek

20 zł

Monia B.

Monia
100 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

Niech się szybko cała suma zbierze. Pozdrawiam!
50 zł

OLA

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
4%
800 zł Supported by 14 people CEL: 20,000 ZŁ