10. Kwesta w Spytkowicach - Anioły na Górce

Fundacja Herbu Ostoja
organizator skarbonki

Kochani!

Pomimo pandemii, tym razem dzięki portalowi Siepomaga.pl, przeprowadzamy 10.  Jubileuszową Kwestę na Cmentarzu w Spytkowicach

Z powodu pandemii nie możemy się zobaczyć w tym roku na spytkowickim cmentarzu, ale to nie przeszkadza nam, aby podzielić się dobrocią. Rok 2020 jest wyjątkowy dlatego i cel tegorocznej zbiórki również jest wyjątkowy!!!

Podjęliśmy decyzję, że tegoroczne środki z kwesty przeznaczymy na Warsztaty Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych w Spytkowicach.

Kamienie kolejnych grobowców w tym roku poczekają. Dzięki środkom z kwesty uda się stworzyć warunki dla zdrowego spędzania czasu na wolnym powietrzu dla Niepełnosprawnych Uczestników  WTZ w Spytkowicach. Chcemy zakupić 3 stanowiska siłowni polowej dla ich rehabilitacji na zewnątrz budynku oraz pergolę, pod którą zmieści się 50 osób.  Praca, którą wykonują Pracownicy i Wolontariusze WTZ Spytkowice, zasługuje na nasze  wsparcie!!!

https://www.facebook.com/WTZ.SPYTKOWICE/photos

Marek Gajowy

Przypomnijmy, że od 2011 roku, każdego 1 listopada grono dzielnych Wolontariuszy i Wolontariuszek ze skarbonami oczekiwała na Was przy bramach spytkowickiej nekropolii, aby zbierać datki na renowację zabytkowych nagrobków. Dzięki Waszym datkom udało się odkryć i odnowić rzeźbę Franciszka Michała Wyspiańskiego – ojca Stanisława Wyspiańskiego! Udało się również odnowić grobowce śp. Maryanny Kołodziej oraz anonimowej osoby. Łączny koszt renowacji to ok. 100 000 zł.

W tym roku razem z Towarzystwem Miłośników Ziemi Spykowickiej oddaliśmy po renowacji nagrobek Tomasza Piekiełko. Zobaczcie Kochani jak wygląda przed renowacją i po renowacji.

Marek Gajowy

Marek Gajowy

Marek Gajowy

Dziękujemy Wam za każdą złotówkę! 

Wsparli

5 zł

Anonymous

30 zł

Anonymous

10 zł

Jakub

1 zł

Anonymous

10 zł

Anonymous

Wesołych Świąt ( mechanika II ;))
10 zł

Anonymous

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
1%
346 zł Supported by 16 people CEL: 20,000 ZŁ