Laura chciałaby chodzić, słyszeć i mówić tak jak Ty! Pomóż!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 156 people
7 218,84 zł (107,69%)
Goal
Turnus rehabilitacyjny i zakup soczewek

Laura Plech, 2 years

Jastrzębie Zdrój, śląskie

Cytomegalia, wiotki niedowład czterokończynowy, Zespół Ushera typu 1F

Ends: 22 May 2020

Problemy o Laurki zaczęły się w 2 dobie życia. Praktycznie do zera spadło jej napięcie mięśniowe. W czasie kolejnych badań lekarze zdiagnozowali u niej obniżone napięcie w osi głowa-tułów, a wzmożone w rękach i nogach, co spowodowało asymetrię ciała. Praktycznie od razu zaczęliśmy wozić Laurkę do rehabilitacji i tak jest do dziś. Niezmiennie w naszym dniu zawsze jest czas na ćwiczenia naszej córeczki.

Mimo wielu nakładów czasu i pracy Laurka nadal nie chodzi i jest opóźniona psycho-ruchowo. Żeby tego było mało Laurka ma Zespół Ushera typu 1F. Zespół ten powoduje utratę słuchu, wzroku oraz zaburzenia równowagi przez uszkodzenie błędnika. Udało się wszczepić córeczce implant ślimakowy w jednym uchu, ale nadala czekamy na drugą operację. Gdyby nie wizyty lekarskie i prywatna rehabilitacja, z pewnością z Laurką byłoby jeszcze gorzej. 

Na wszystkim staramy się oszczędzać, aby jak najwięcej pieniędzy móc przeznaczać na rozwój Laurki. Wiemy też, że idealny dla niej byłby także turnus rehabilitacyjny. Niestety, na taki nas po prostu nie stać. Jesteśmy w kropce, dlatego zdecydowaliśmy się założyć zbiórkę. Wierzymy, że wokół nas są anioły, które pomogą Laurze wyjechać na turnus.

Rodzice Laury

Loading...

1 652,89 zł

REHMEDICA

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 156 people
7 218,84 zł (107,69%)