Nie odchodź, córeczko, to jeszcze nie czas...

Lena Biesik
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 28,436 people
693,874.07 zł (101.12%)
Goal
leczenie ostatniej szansy w Charité Universitätsmedizin Berlin

Lena Biesik

Oświęcim, małopolskie

Neuroblastoma IV st.

Started: 10 May 2017
Ends: 04 June 2017

12.09.2017

Walczyła do ostatnich chwil, nie tracąc uśmiechu. Niestety, właśnie dotarła do nas ta najgorsza informacja - Lenka odeszła. Dzisiaj po godzinie 7 rano zasnęła na zawsze.

To nie była przegrana walka. Lenka była bardzo dzielna, do samego końca. Wszyscy walczyliśmy o nią z całych sił: rodzina, lekarze, pomagacze - tysiące osób o wielkich sercach zjednoczonych w walce ten małej dziewczynki. Już to było zwycięstem - uwolnione dobro, które umożliwiło wykorzystanie tej ostatniej szansy.

Wydawało się, że leczenie działa. Wyniki były dobre, Lenkę rozsadzała energia. Niestety, w ostatnich dniach przyplątało się zakażenie - okazało się, że to sepsa. Jednocześnie lekarze odkryli w brzuszku Leny guz, nad którym nie dało się zapanować. Mimo wszystko wierzyliśmy do samego końca, że stanie się cud...

Choroba okazała się silniejsza. Lenka już nie cierpi. Zasiliła grono Aniołków i jesteśmy pewni, że już rozrabia tam, w niebie.

Rodzinie Lenki składamy najszczersze wyrazy współczucia.

------

11.07.2017

Lenka jest już po pierwszym etapie leczenia w berlińskiej klinice, do której pojechała dzięki Wam. Stan dziewczynki był jednak nieco gorszy, niż zakładali lekarze, dlatego leczenie zostało zmodyfikowane. Lenka jest już po rezonansie magnetycznym, badaniu szpiku, biopsji wycinka z węzła pachwinowego i MIBG całego ciała. Zostały jej podane także dwa cykle dopasowanej chemii. Pierwszy tydzień był naprawdę ciężki dla całej rodziny, jednak piątkowe badania kontrolne wyszły prawidłowo i Lenka z rodzicami mogła opuścić szpitalne mury i spędzić weekend u polskiej rodziny, która pomaga im podczas leczenia.


Wyniki scyntygrafii nie wniosły nic nowego do obrazu choroby Lenki. Oznacza to, że potwór nie panoszy się w miejscach, których lekarze nie widzieli na USG lub rezonansie. To bardzo dobre wieści, bo jeszcze przez tydzień będzie można kontynuować leczenie tak, jak do tej pory, czyli tylko dojeżdżając do szpitala. Kolejnymi etapami terapii antynowotworowej będzie terapia celowana w guza MIBG, a następnie terapia przeciwciałami.


----

Tylko 11 dni potrzebowaliście, by dokonać kolejnego cudu! Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę potrzebną do ratowania życia Lenki. Dzięki Wam już wkrótce dziewczynka wyjedzie na terapię do Berlina, która ma ostatecznie rozprawić się z nowotworem - neuroblastomą IV stopnia. Teraz już wszystko w rękach specjalistów. 

Lenka z rodzicami chciałaby gorąco podziękować za danie jej szansy na życie. Nie ma nic piękniejszego, niż radosny uśmiech dziecka - dzisiaj to Wy jesteście jego powodem. 

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 28,436 people
693,874.07 zł (101.12%)