Maks vs. cancer

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2,211 people
81,762.35 zł (48.09%)
Goal
Terapia przeciwciałami GD-2

Maksymilian Oleśkiewicz

Bielsk Podlaski, podlaskie

Neuroblastoma IV stopnia, mutacja N-myc

Started: 14 January 2015
Ends: 15 June 2015

Zakończyliśmy zbiórkę dla Maksa, ponieważ okazało się, że chłopiec ma szansę na leczenie w Krakowie. 2 lata temu, gdy zaczęły się do siepomaga zgłaszać pierwsze dzieci z neuroblastomą, które nie miały szans na leczenie w Polsce, zaczęła też działać grupa Neuroblastoma Polska. Poza promowaniem zbiórek w Polsce, dążyli do tego, żeby leczenie zostało wprowadzone w Polsce. Udało się - w marcu 2015 roku pierwsze dziecko z neuroblastomą rozpoczęło terapię w Krakowie. Jednak nie wszystkie dzieci mogą być leczone w Polsce i te, które mają odstępstwa od protokołu, muszą szukać pomocy za granicą. A odstępstwa mogą wystąpić na kilku etapach leczenia, więc kiedy jest zagrożenie, tak jak u Maksa, rodzice i tak muszą zbierać pieniądze, żeby w ostatniej chwili w przypadku dyskwalifikacji w Polsce, móc jechać do Włoch lub Niemiec.

Do 10 lipca nie było wiadomo, czy Maks będzie mógł być leczony w Polsce. Wyniki wyszły na szczęście dobrze, tylko jeden marker nowotworowy był podwyższony, jednak można było rozpocząć leczenie, które jest zaplanowane na 2 sierpnia 2015 roku. Wiemy już też, że Maksio otrzyma samo przeciwciało, bez zastrzyków z interleukiny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Maksa po zakończonym leczeniu przeciwciałami, a pozostałą kwotę rodzice chcieliby przekazać na pomoc innym dzieciom chorującym na neuroblastomę, żeby miały taką samą szansę na wyzdrowienie, jak Maks i żeby brak pieniędzy im tej szansy nie odebrał.

Dziękujemy wszystkim, którzy są i byli przy nas. To dzięki Wam moglibyśmy rozpocząć leczenie, gdyby Maks w Polsce otrzymał dyskwalifikację. To dzięki Waszym słowom wsparcia nie poddaliśmy się i cały czas wierzymy, że leczenie pozwoli pozbyć się nowotworu i zacząć w końcu normalnie żyć, poza szpitalnymi ścianami. Do końca życia będziemy odwdzięczać się za to wszystko, co otrzymaliiśmy, przkazując dobro dalej, do tych, którzy go potrzebują.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 2,211 people
81,762.35 zł (48.09%)