
By choroba nie odebrała naszej córce najpiękniejszych lat! Prosimy, pomóż jej zawalczyć o normalne życie!
Fundraiser goal: Leczenie i rehabilitacja, sprzęt, środki higieny, basen
Donate via text
Fundraiser goal: Leczenie i rehabilitacja, sprzęt, środki higieny, basen
Fundraiser description
Nasza córka jest nastolatką, która marzy o zwyczajnym, spokojnym życiu. Chciałaby cieszyć się wspólnymi chwilami z przyjaciółmi, podróżować, rozwijać swoje pasje. Robić to wszystko bez strachu o zdrowie i przyszłość. Niestety nieustannie walczy z bólem, omdleniami i chorobą, która odbiera jej siły...
Marta od urodzenia cierpi z powodu Zespołu Loeys-Dietza. Jest to rzadka i ciężka choroba tkanki łącznej, która wpływa na pracę stawów, serca i całego organizmu. Dodatkowo u córki występuje też hipermobilność, a codziennością stały się liczne zwichnięcia, omdlenia i ciągły ból głowy. Od samego początku potrzebowała opieki wielu specjalistów, w tym genetyka.
Nasza córka ma już za sobą tak wiele poważnych operacji ortopedycznych, w ostatnim czasie kolan. Każda z nich wiązała się z wielkim bólem i długą rekonwalescencją. Na co dzień wymaga też intensywnej rehabilitacji. To dla niej jedyna szansa na poprawę codziennego funkcjonowania. Dlatego nie możemy przerwać naszych działań!

Niestety z powodu częstych hospitalizacji i pogarszającego się stanu zdrowia większość lekcji musi odbywać w formie zdalnej. Widzimy, jak bardzo brakuje jej czasu spędzanego z koleżankami i kolegami, zajęć w szkole, normalnego życia. Mamy nadzieję, że kolejna operacja, która zaplanowana jest jeszcze na ten rok, pozwoli jej do tego wszystkiego wrócić. Marta jest silna i się nie poddaje, ale jednocześnie bardzo cierpi...
Mimo choroby nasza córka cieszy się zwykłymi rzeczami. Pomaga innym w nauce angielskiego, uczy się języka migowego i koreańskiego, przygarnęła też ostatnio dwa porzucone kotki. Jej wielkim marzeniem jest wyjazd do ciepłych krajów razem z całą rodziną, by choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Dlatego razem z naszym synem i dziadkami Marty z całych sił wspieramy ją w najtrudniejszych momentach.

Do dalszej walki o zdrowie i sprawność naszej córki niezbędna jest odpowiednia opieka medyczna. Niestety regularne wizyty u specjalistów, leczenie, rehabilitacja i sprzęt wymagają ogromnych nakładów finansowych. W miarę naszych możliwości staramy się korzystać ze wsparcia w ramach NFZ, jednak to nie wystarczy, by Marta mogła osiągać kolejne efekty.
Dlatego dziś pragniemy zwrócić się do Was z wielką prośbą o pomoc. Nasza córka jest jeszcze taka młoda, przed nią całe życie! Każda, nawet najmniejsza wpłata to dla niej wielka szansa i nadzieja na lepsze jutro. Prosimy, zawalczcie o to razem z nami! Będziemy wdzięczni za okazaną jej życzliwość!
Rodzice Marty