By sprawne życie nie było tylko wspomnieniem

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 107 people
2,872 zł (12.27%)
To reach our goal: 20,533 zł
Donate Donate
Goal
Zakup protezy prawej nogi

Marzena Zehner , 50 years

Pyzdry, wielkopolskie

Cukrzyca typu II, astma oskrzelowa, nadczynność tarczycy, stan po amputacji na skutek miażdżycy

Started: 05 November 2020
Ends: 30 April 2021

Całe życie byłam samodzielna. Starałam się zadbać o siebie i moich bliskich. Starałam się nie prosić o pomoc... Przecież miałam dwie ręce, dwie nogi i przed sobą cały świat! Miałam...

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się bardzo niewinnie. Pierwsza diagnoza - cukrzyca, ale przecież z cukrzycą można dobrze żyć. Astma, nadczynność tarczycy, problemy się nawarstwiały. 3 lata temu, po ponad dekadzie chorowania zdiagnozowano u mnie miażdżycę tętnic kończyn dolnych i niewydolność krążeniową. Pomimo ciągłych kontroli i sumiennego przyjmowania leków choroby wyprzedzały mnie o krok.

Marzena Zehner

W październiku 2018 roku przeszłam operację wszycia pomostu, który miał udrożnić tętnicę udową i podkolanową. Po kilku godzinach po operacji pojawiły się komplikacje, tragiczne komplikacje. Zadecydowano o reoperacji. W kolejnej dobie stwierdzono martwicę stopy, następnego dnia wykonano amputację prawej nogi na wysokości uda.

Moje życie jakby się skończyło... Z samodzielnej kobiety stałam się więźniem własnego ciała, własnych ograniczeń... Poruszam się na wózku. W codziennych czynnościach potrzebuję pomocy bliskich.

W mojej lewej nodze również znaleziono rozległe zmiany miażdżycowe. Walczę z chorobą i nie dopuszczam do siebie myśli, że mogę stracić drugą nogę!

Chcę cieszyć się życiem, chcę żyć dalej. Chcę znów stanąć na nogach i samej radzić sobie w życiu codziennym. Proszę, pomóż mi!

Marzena

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 107 people
2,872 zł (12.27%)
To reach our goal: 20,533 zł
Donate Donate