Słonik Tumbo pomaga Michałowi

sloniktumbo3
organizator skarbonki

Michał – 9 lat

Jest najmłodszy z szóstki rodzeństwa, a trauma z powodu śmierci taty – podopiecznego gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, wciąż bardzo świeża, bo z lipca tego roku. Michał mieszka na żuławskiej wsi, w domu bez kanalizacji i c.o., w warunkach zaprzeczających rzeczywistości XXI wieku. Ponieważ miał kłopot ze szkolnym startem, chodzi dopiero do drugiej klasy, ale teraz jest już dobrym uczniem, chwalonym przez nauczycieli i wyróżnianym przez swojego trenera. Bo Michał w piłkę kopie, tylko że nie do bramki, bo sam w niej stoi. Na ścianie pokoiku, który dzieli jeszcze z mamą i starszym bratem, wiszą dyplomy w uznaniu jego zasług na boisku.

Zapytany niespodziewanie o swoje największe marzenie bez wahania odpowiedział, że je ma. Któregoś razu latem chciałby pojechać nad morze, na plażę. Jego miejscowość leży niewiele ponad 30 km od Zatoki Gdańskiej...

Dzięki Fundacji Hospicyjnej Michał wyjeżdża zimą na obóz językowy do Darżlubia koło Pucka. Ponieważ sytuacja materialna Jego rodziny jest bardzo zła – utrzymują się z renty po pierwszym mężu mamy Michała (chorej na raka) oraz skromnego zasiłku, potrzeba środków na kupno podręczników oraz regularne wysyłanie chłopca na obozy czy kolonie, by mógł posmakować innego życia.

Wsparli

140 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

Michałku życzę Ci radosnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia marzeń.
15 zł

Katarzyna Kaźmierczak

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
17%
255 zł Supported by 4 people CEL: 1,500 ZŁ