Będę walczył o jej zdrowie, póki wystarczy mi sił!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 823 people
72,508 zł (100.27%)
Goal
Kolejny cykl rocznej, kompleksowej rehabilitacji

Monika Misiura, 23 years

WROCŁAW, dolnośląskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Started: 02 April 2019
Ends: 17 June 2019

Poprzednie zbiórki

55,532 zł (100.00%)
Całoroczna rehabilitacja dla Moniki, by mogła odzyskiwać sprawność

1,110

13.02.2018 - 21.05.2018

Całoroczna rehabilitacja dla Moniki, by mogła odzyskiwać sprawność

1,110

55,532 zł

13.02.2018 - 21.05.2018

Nasza zbiórka trwała 2,5 miesiąca i dzięki WAM wszystkim, Waszym Darom zakończyła się pełnym sukcesem. Pieniądze zebrane w ramach zbiórki pokryły koszty rocznego cyklu kompleksowej rehabilitacji obejmującego pięć 2-tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych.

Każdy turnus to ok. 6 godz. zajęć dziennie, służących usprawnianiu gorsetu mięśniowego, poprawie jakości chodu, udoskonalaniu form i sposobów wyrażania własnych myśli i potrzeb, przełamywaniu lęków i strachu przed samodzielnym poruszaniem się i wykonywaniem szeregu zwykłych, prostych czynności oraz nabywaniu nowych umiejętności pozwalających na coraz szerszy zakres samodzielnego funkcjonowania.

Między turnusami codzienna rehabilitacja w warunkach poradnianych lub domowych (fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia, neurologopedia, masaże) podtrzymująca i doskonaląca efekty uzyskane na turnusach rehabilitacyjnych.

Trwająca od marca br. pandemia koronawirusa COVID-19 i związany z nią lockdown pokrzyżowały nasze plany rehabilitacyjne i zdecydowanie spowolniły (uwsteczniły) dochodzenie Moniki do pełnej samodzielności. Dopiero po kilkumiesięcznej przerwie mogliśmy wrócić do zajęć rehabilitacyjnych i skorzystać z dobrodziejstwa ostatniego w cyklu rocznym turnusu rehabilitacyjnego.

Postępy zrobione przez Monikę w czasie tego roku napawają optymizmem i dają nadzieję na przyszłość. Monika już teraz potrafi samodzielnie przemieszczać się po pokoju przytrzymując się mebli, przejść z pokoju do pokoju w obecności osoby asekurującej, wejść i zejść ze schodów przytrzymywana za rękę, bardzo dobrze radzi sobie z wkładaniem i zdejmowaniem ubrań i butów, nawet gdy trzeba zapiąć lub rozpiąć zamek błyskawiczny (ekler), potrafi wykonywać większość czynności higienicznych w łazience (wymaga asekuracji przy staniu) czy toalecie (samodzielnie), a dzięki zajęciom na turnusach rehabilitacyjnych utrwalanych w Szkole Przysposabiającej do Pracy chętnie przygotowuje kanapki z otrzymanych produktów.

Do pełnej samodzielności jednak jeszcze daleka droga.

Mimo tak wielu ograniczeń i trudności Monika  jest radosna, pogodna oraz pełna wiary i nadziei, że cały wkładany przez nią trud zostanie wkrótce nagrodzony znaczącym skróceniem drogi do pełnej samodzielności. Aby tak się jednak stało to potrzebne są kolejne roczne cykle kompleksowej rehabilitacji wsparte codziennymi zajęciami i ćwiczeniami utrwalającymi.

Za Waszą dotychczasową pomoc – z całego serca DZIĘKUJEMY!

Leszek Misiura

Loading...

40 zł

Multikino

8 darowizn na tę zbiórkę, ostatnia
6.33 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 823 people
72,508 zł (100.27%)