Alas de libertad, czyli skrzydła wolności. Zamiast protez - zdrowe nó...

natalia-oreiro-polonia
organizator skarbonki

"Zbuntowany anioł", czyli nie kto inny jak Natalia Oreiro, 19 maja skończy 37 lat. Za nią 20 lat działalności artystycznej i charytatywnej. Kobieta orkiestra - gra, śpiewa, tańczy. Ambasadorka UNICEFU w regionie Rio de la Plata, człowiek z sercem na dłoni, prywatnie matka dwuletniego Merlina. W piosence "Alas de libertad" oraz wielu wywiadach podkreśla jak istotne w życiu jest to, czego nie można kupić - bezinteresowna pomoc dzieciom.  Z okazji zbliżających się urodzin Artystki chcemy podarować Jej coś pięknego - wcielimy w życie Jej słowa dotyczące pomocy najmłodszym, pomagając małemu Bartkowi stanąć na nogi!

Bartek urodził się  z wadą genetyczna, która spowodowała, że nie wykształciły mu się kości piszczelowe, a wraz z nimi stawy kolanowe oraz skokowe. Miał rok gdy amputowano mu obie nóżki poniżej kolan.  Jego rodzice byli  zdruzgotani, ale jednocześnie zdawali sobie sprawę, że to jedyna opcja na to, aby w przyszłości Ich syn sam mógł się poruszać. Dwa lata później chłopiec posatwił swoje  pierwsze, samodzielne kroczki.


Zdeterminowani znaleźli chirurga ortopedę, który jako jeden z nielicznych na świecie, potrafi ‘naprawić’ błąd w sztuce natury - kreuje brakujące stawy.  7,5 miesiąca w specjalnych metalowych aparatach wwierconych do kości, 3 bardzo długie operacje, nieprzespane noce, mocne leki przeciwbólowe, bolesna rehabilitacja, infekcje ran. Do tego rozłąka z tatą i rodziną. I 200 tysięcy dolarów. Tak wygląda bilans pobytu chłopaca w Paley Limb Lengthening Institute na Florydzie.To wszystko już prawie za nimi.


Dzisiaj Bartek ma już tylko blizny. Blizny na prostych nóżkach z nowymi kolankami i kostkami. Aby Bartka nogi mogły w pełni funkcjonować, opierając się tylko na kościach które ma (strzałkowych), jest potrzebna intensywna rehabilitacja. Nie przez parę miesięcy, ale lat.


Potrzeby są duże, niemniej dzięki ludziom dobrej woli, udało się zebrać już 8 tysięcy zł. Brakująca kwota to 2 tysiące. Nasz plan minimum to 1000 zł.


Jeśli jesteś fanem Natalii Oreiro i chcesz zrobić Jej niebanalną niespodziankę, dołącz do naszej zbiórki! Dorzućmy wspólną cegiełkię do tego, aby Bartek mógł chodzić i cieszyć się życiem. Akcja ta jest akcją - niespodzianką, zorganizowaną przez polskich wielbicieli Natalii, zrzeszonych przez stronę www.nataliaoreiropolonia.com .
 

Wsparli

30 zł

Anonimowy Pomagacz

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :)!
50 zł

Anonymous

5 zł

Anonimowy Pomagacz

33 zł

Anonimowy Pomagacz

Życzę zdrówka
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Zrowia!
10 zł

Anonimowy Pomagacz

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
natalia-oreiro-polonia
Bartosz Bułat, 9 years
Zamiast protez - zdrowe nóżki
58%
585 zł Supported by 22 people CEL: 1,000 ZŁ