Nepal SOS

Martyna Wojciechowska
organizator skarbonki

W sobotę 25 kwietnia o 11:56 czasu lokalnego w Nepalu, niecałe 50 km od stolicy kraju, Katmandu, doszło do trzęsienia ziemi o ogromnej sile (7.8 w skali Richtera). Już 8 milionów osób zostało dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi.  Każdego dnia pojawia się 100 wstrząsów wtórnych. Pomóż.


Straty poniesione w wyniku sobotniego trzęsienia ziemi są ogromne. Szacuje się że zginęły 4 tys osób, a ponad 6,5 tys. zostało rannych. Wiele ludzi wciąż pozostaje uwięzionych pod gruzami. 1,4 mln osób zagrożonych jest głodem i  potrzebuje natychmiastowej pomocy. Trwają akcje ratunkowe, a liczba ofiar wciąż rośnie. Szpitale są przepełnione, zaczyna brakować leków i środków opatrunkowych. Większość ludzi opuściła swoje domy w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Zniszczeniu uległy budynki, drogi i infrastruktura. Rząd Nepalu ogłosił stan wyjątkowy i zaapelował o międzynarodową pomoc humanitarną.


Każdy z nas może włączyć się w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. W sytuacjach takich jak ta, każda wpłata jest na wagę złota, bo każda złotówka może uratować komus życie.


Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu pracowników PAH, w najbliższych dobach rozpoczną rozpoznanie potrzeb i udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym. Bądźmy z nimi, dołóżmy swoją cegiełkę solidarności i wiary w to, że warto pomagać.

Liczę na Was.

M.

(fot. Paweł Łączny)

Wsparli

10 zł

Anonymous

50 zł

Anonymous

Nie można pozostawić nikogo bez wsparcia w tak trudnym dla nich czasie.
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Ostatnia godzina przed północą :)
50 zł

Anonymous

5 zł

Anonimowy Pomagacz

.....:(
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
42%
21,435 zł Supported by 498 people CEL: 50,000 ZŁ