Niezwykłe serce- potrzebny każdy grosz, wpłacajcie nawet po jednej zł...

Joanna Łukaszczyk
organizator skarbonki

 Witajcie, za kilka tygodni obchodzę swoje urodziny. Z tej właśnie okazji organizuję zbiórkę charytatywną dla chorych dzieci. Ośmielam się Was prosić o jej wsparcie i sama wrzucam pierwszy grosz. Pamiętajcie o czekającej nas imprezie i nie szukajcie już proszę upominków dla mnie. Wsparcie chorych dzieci będzie dla mnie najlepszym prezentem.

Wady wrodzone brzmią jak wyrok dla młodej matki. Zespół heterotaksji, na który cierpi Mateusz, sprowadza się do nieprawidłowego ułożenia narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej. Nie ma żył wrotnych, a jedna komora serca jest mniejsza. Jest to wada sinicza, co oznacza, że ma podkrążone oczy, a jego krwi brakuje tlenu. Czeka go ostatnia operacja polegająca na odcięciu żył wątrobowych.

 

 

Dlaczego Mateusz nie był operowany w Polsce? Lekarze powiedzieli rodzicom, że z tą wadą mały może żyć bez operacji. A gdy będzie stan krytyczny, to trafi na stół.

 

Wada serca Mateusza sprawia, że musi przejść jeszcze jeden, planowy zabieg kardiochirurgiczny. Operacja została zaplanowana na połowę 2013 roku, a jej koszt w niemieckiej klinice został oszacowany na 36.500 euro. Mateusz zapamiętuje ciąg 4 cyfr, a liczba umożliwiająca jego operację ma ich 5. Jest to kwota przekraczająca możliwości rodziny Mateuszka. Za pośrednictwem Siepomaga.pl chcielibyśmy zebrać jej część - 42 000 zł.

 

Od drugiej operacji minęły już 2 lata. To najwyższy czas, żeby Mateusz przeszedł ostatnią operację, która umożliwi w miarę normalne życie z lekami.

My jesteśmy przekonani, że Pomagaczom uda się odzyskać zdrowe serce Mateusza, które gdzieś po drodze się zagubiło.

 

Nie bądźmy obojętni...

Potrzebny każdy grosz, wpłacajcie nawet po jednej złotówce...

 

 

Pozdrawiam

Wsparli

700 zł

michaelwlo

żeby dziecko miało uśmiech całe życie:)
20 zł

marcino198

Głowa do góry MATI jesteśmy z tobą :)
10 zł

Anonimowa

Mam nadzieję, że się uda!
10 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Oli

powodzenia
50 zł

Anonymous

Nie ma nic gorszego dla rodzica niz choroba dziecka...Trzymam kciuki oby udało się zebrac potrzebna kwotę.

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
40%
815 zł Supported by 7 people CEL: 2,000 ZŁ