Alan wycierpiał już zbyt wiele. Pomóż w walce o lepsze jutro!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 207 people
6,659.11 zł (21.49%)
To reach our goal: 24,319.89 zł
Donate Donate
Goal
intensywna rehabilitacja wspomagająca wydłużanie kości

Alan Serwatka , 4 years

Czerwionka-Leszczyny , śląskie

Hemimelia strzałkowa prawostronna - brak kości strzałkowej

Started: 14 January 2021
Ends: 13 April 2021

Poprzednie zbiórki

55,764 zł (19.05%)
Operacja wydłużenia prawej nóżki w Paley European Institute

1,744

03.10.2019 - 06.01.2021

Operacja wydłużenia prawej nóżki w Paley European Institute

1,744

55,764 zł

03.10.2019 - 06.01.2021

Wiedzieliśmy, że przed nami długa i trudna walka, ale jest taka granica, za którą sprawy przybierają dramatyczny obrót. Przekroczyliśmy ją słuchając przez miesięce płaczu naszego dziecka. Ocierając miliony łez bólu i rozpaczy. A jednak wciąż nie straciliśmy nadziei. 

Każdego dnia stajemy do walki o sprawność naszego synka. Mieliśmy nadzieję, że ostatnia operacja rozwiąże nasze problemy na dłuższy czas, niestety komplikacje i powikłania doprowadziły do tego, że na stole operacyjnym zamiast raz, był już trzy. Dla małego organizmu każde znieczulenie i narkoza to olbrzymie obciążenie. Nie wspominając o nóżce, która poddawana nieustannym zabiegom, reaguje bardzo opornie. Rany goją się coraz dłużej. Na czas po operacjach intensywna rehabilitacja zostaje wstrzymana, a Alanek pogrąża się w smutku. 

Alan Serwatka

Ból dla takiego dziecka jest czymś przerażającym i niezrozumiałym. Trudno wyjaśnić, że to tylko etap, że niebawem minie. Szczególnie że dolegliwości i cierpienie każdego dnia zdają się doskwierać coraz bardziej… W pewnym momencie przestałam zapewniać moje dziecko, że cierpienie minie, w obawie przed tym, że potraktuje moje słowa jako kłamstwo. Jak długo można składać obietnice bez pokrycia? 

Moja wiara w to, że Alanek będzie mógł chodzić bez cierpienia nie zniknęła, ale każdy rok zdaje się być dla nas coraz większym wyzwaniem. Lekarze mówią, że szanse są ogromne, ale z kolejną operacją wydłużania musimy zaczekać 2-3 lata, aż wszystkie mięśnie i ścięgna się zregenerują. Ostatnie wydłużanie przebiegło pomyślnie, choć nie obyło się bez komplikacji. Właśnie dlatego, by przygotować Alanka do dalszego leczenia potrzebna jest regularna i intensywna rehabilitacja, pozwalająca na dostosowanie ruchów do obecnych możliwości, by uniknąć pogłębiających się wad postawy. 

Alan Serwatka

Każda konsultacja z lekarzami daje nam ogromną motywację do ciężkiej pracy, ale też rodzi kolejne obawy. Przede wszystkim o zabezpieczenie leczenia odpowiednimi środkami - na konsultacje i operacje Alanka wydaliśmy już setki tysięcy złotych. Musimy przygotować się na kolejne wydatki, bo koszt planowanej za kilka lat operacji może wynieść nawet 300 tysięcy złotych! Do tego rehabilitacja, bez której o poprawie sprawności możemy zapomnieć. Kosztorysy, zobowiązania, a za tym wszystkim stoi jeden najważniejszy cel: sprawność i życie bez bólu bezbronnego dziecka, które wycierpiało już wiele podejmując walkę z chorobą. Musimy prosić o pomoc i wsparcie! Chcemy zapewnić Alanowi niezbędną opiekę, a rehabilitacja, z której korzystamy pozwala synkowi funkcjonować pomimo wady. Teraz nie możemy jej przerwać. Nie można rezygnować z czegoś, co pomaga! Właśnie dlatego, muszę Was prosić o wsparcie. Bo jeśli zabraknie nam środków, nadzieja na poprawę przepadnie, a kolejna operacja będzie niemożliwa. 

Wiele lat ciężkiej pracy - Alana, lekarzy, specjalistów, rehabilitantów - to wszystko było możliwe również dzięki Waszej pomocy. Teraz musimy iść dalej tą drogą, zrobić wszystko, by przed Alanem wreszcie pojawiła się wizja pozytywnej zmiany. By nasze obietnice znalazły pokrycie, a każdy stawiany krok nie wiązał się z paraliżującym bólem. Wierzę, że pomożesz nam i wspólnie zawalczymy o przyszłość Alanka!  

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 207 people
6,659.11 zł (21.49%)
To reach our goal: 24,319.89 zł
Donate Donate