❗️Ola ma 3 latka i nowotwór, który zabiera jej życie – nasza walka trwa!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 28,990 people
749,355.36 zł (101.69%)
Goal
Szczepionka w klinice w USA – kontynuacja leczenia

Ola Rybarczyk, 3 years

Kleczew, wielkopolskie

Neuroblastoma – nerwiak zarodkowy

Started: 09 October 2020
Ends: 12 March 2021

Poprzednie zbiórki

326,939.59 zł (102.44%)
Nierefundowane leczenie nowotworu – immunoterapia anty-GD2

8,408

09.08.2020 - 07.10.2020

Nierefundowane leczenie nowotworu – immunoterapia anty-GD2

8,408

326,939.59 zł

09.08.2020 - 07.10.2020

Od kilku miesięcy walczymy o życie Oleńki! Neuroblastoma to bardzo złośliwy nowotwór dziecięcy, który wymaga wytoczenia najcięższych dział! Ola jest po ciężkiej operacji, chemioterapii, przed nią immunoterapia!

Ostatnim etapem leczenia będzie natomiast szczepionka przeciw wznowie Neuroblastomy w klinice w Nowym Jorku, która ma pobudzić organizm Oleńki do wytwarzania przeciwciał już do końca życia. To znaczy, że jeśli w organizmie pojawią się komórki nowotworowe, zostaną automatyczne zniszczone, co jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko nawrotu raka! Niestety według wstępnych informacji taka szczepionka kosztuje ponad milion złotych... Obecnie czekamy na szczegółową wycenę. Prosimy, poznaj naszą historię i pomóż nam, abyśmy mogli dalej walczyć i ratować Oleńkę!

Ola Rybarczyk

Wszystko zaczęło się z początkiem tego roku. Na początku lutego u Oli pojawił się ból brzuszka, który nie chciał ustąpić. Najpierw lekarze podejrzewali problemy z jelitami, ale wdrożone leczenie nie przynosiło rezultatu. Z czasem do objawów dołączyły problemy z chodzeniem. Lekarze odrzucali kolejne podejrzenia, badania wykluczyły białaczkę. Błądziliśmy, szukając diagnozy, a w tym samym czasie rak rósł w siłę. Tak minęły dwa miesiące. Na właściwy trop naprowadziło nas dopiero oczko Oli…

Któregoś ranka zauważyłam, że oko Oleńki jest mocno spuchnięte. Zabraliśmy ją do szpitala, gdzie wykonano kolejne badania – USG oraz tomograf głowy. Wtedy wyszło na jaw, że opuchnięte oczko to przerzut nowotworu. U Oleńki zdiagnozowano Neuroblastomę (nerwiak zarodkowy) – bardzo złośliwy nowotwór układu nerwowego. Zlokalizowano guz w brzuszku, który zdążył dać już przerzuty do węzłów chłonnych, kości, wątroby…

Wychodziłam ze szpitala, w jednym ręku trzymając rączkę Oli, a w drugim pilne skierowanie na oddział onkologii. Z początkiem maja rozpoczęłyśmy chemioterapię – przez trzy miesiące Ola przyjęła łącznie osiem cykli.

“Mamo, a uczeszesz mi włoski?”. Kiedy moja córeczka zadaje mi takie pytania, pęka mi serce. Nie ma już włosków – prawie wszystkie wypadły po chemii. Pozostało jedynie kilka pojedynczych… 

Kilkakrotnie trzeba było przetaczać jej krew, podawać płytki krwi… To jednak tylko pierwszy etap – nasz przeciwnik wymaga wytoczenia najcięższych dział. We wrześniu Ola przeszła operację, podczas której lekarze usunęli guza wraz z nadnerczem. Od razu po niej rozpoczęła się megachemia – bardzo silna chemioterapia, której zadaniem jest zniszczenie resztki komórek nowotworowych. Megachemia wyniszcza jednak zarówno chore, jak i zdrowe komórki, dlatego zaraz po niej przystąpiłyśmy do autoprzeszczepu komórek macierzystych, które kilka tygodni temu zostały od Oli pobrane.

Ola Rybarczyk

Następnie Olę czeka immunoterapia, na którą z Waszą pomocą zebraliśmy środki. Niedługo później okazało się, że otrzymaliśmy refundację immunoterapii, ale środki, które zostały uzbierane dołożymy do kolejnego leczenia – szczepionki antynowotworowej. Od wyceny, na którą czekamy, odejmiemy zatem środki, które udało się dotychczas uzbierać.

Jak sami widzicie, leczenie jest bardzo obciążające i skomplikowane. Cały czas jesteśmy w szpitalu. Po megachemii musiałyśmy być w izolatce, ponieważ każda infekcja mogła być dla Oli śmiertelnie niebezpieczna. 

Przed nami jeszcze długa droga, ale wierzymy, że wspólnymi siłami pokonamy nowotwór. Tyle już przeszłyśmy – tyle cierpienia, bólu i łez... Nie możemy się teraz poddać. Prosimy, pomóż nam, by nasza walka mogła trwać!

Mama Oli

Klikając w zdjęcie, możecie wesprzeć zbiórkę Oli, biorąc udział w licytacjach:

Ola Rybarczyk

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 28,990 people
749,355.36 zł (101.69%)