❗️Milion za szczepionkę. Pomóż nam walczyć o życie Olusia!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 29,556 people
558,548 zł (75%)
To reach our goal: 186,132 zł
Donate Donate
Goal
Szczepionka w klinice w USA

Oluś Nowacki, 3 years

Kórnik, wielkopolskie

Nerwiak zarodkowy - Neuroblastoma IV stopnia

Started: 08 December 2020
Ends: 31 March 2021

Nie sądziłam, że można się tak bać. Ręce mi się trzęsą, po plecach przechodzi dreszcz, oczy nie są w stanie uronić już łez, ale piszę te słowa prosto ze szpitalnego oddziału, bo nie mogę zrobić nic więcej. Dziś muszę błagać Cię o pomoc w walce o moje dziecko… Dziecko w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Oluś Nowacki

Jeszcze chwilę temu byliśmy "normalną" rodziną, dziś musimy stanąć w szranki ze śmiercią - wszyscy, bo jeśli Olusia zabraknie, nasze życie też się skończy! Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego wdarła się do naszego życia nagle, niespodziewanie. Ale czy można spodziewać się śmierci? Nie mogliśmy przewidzieć tego, że choroba wyrwie nas z życia, które znaliśmy. Że Olusia wyrwie z sali przedszkolnej, którą w jednej chwili zastąpiła chłodna, szpitalna sala.

Tutaj toczy się nieustająca walka. Maluszki ramię w ramię próbują wyrwać się z objęć śmiertelnego niebezpieczeństwa. Niektórzy są tutaj od niedawna, jeszcze nie zdążyli się oswoić z tym miejscem. Inni to weterani, zgubili włoski, przez ich żyły przelały się już niepoliczone litry chemii. Są też tacy, którym nie było dane już nigdy wrócić do swoich przytulnych pokoików...

Oluś Nowacki

Jesteśmy dopiero na początku tej trudnej drogi, ale już wiemy, że przed nami jeszcze dodatkowa chemioterapia i radioterapia, skomplikowana, wielogodzinna i ryzykowna operacja. Guz pierwotny znajduje się w bardzo trudnej lokalizacji pomiędzy głową a szyją, co znacznie komplikuje leczenie... A to jeszcze nie koniec. Konieczny będzie też autoprzeszczep szpiku, immunoterapia i nierefundowane podanie szczepionki, dostępne tylko w Nowym Jorku.

Oluś Nowacki

Zadaniem tej szczepionki będzie ochrona Olka przed wznową i będzie mógł ją przyjąć najwcześniej za rok, po skończonym leczeniu w Polsce. Szczepionka ma pobudzić organizm Olusia do wytwarzania przeciwciał już do końca życia. To znaczy, że jeśli w organizmie pojawią się komórki nowotworowe, zostaną automatyczne zniszczone, co jeszcze bardziej zmniejszy ryzyko nawrotu! Neuroblastoma to bardzo okrutny przeciwnik, który często powraca w sytuacji, kiedy masz nadzieję, że już go nigdy nie będzie... I tutaj też, niestety właśnie zaczynają się dla nas schody, których sami nie jesteśmy w stanie pokonać...

Oluś Nowacki

Koszty tej szczepionki są horrendalnie wysokie i wynoszą ok. miliona złotych. To cena, jaką musimy zapłacić za zabezpieczenie życia naszego Olusia. Tylko skąd wziąć takie pieniądze? Część kwoty (ok. 300 tys. zł) mamy już uzbierane, ale co z resztą? Musielibyśmy być milionerami, żeby opłacić ten wyjazd z własnej kieszeni, ale prawda jest taka, że sami nie damy rady tego zrobić... Nie mamy czasu na rozpacz, nie możemy stracić ani chwili więcej. Dlatego prosimy o pomoc!

Oluś Nowacki

Za kilka dni Święta - spędzimy je z Olkiem w szpitalu. Spróbujemy tutaj stworzyć namiastkę rodzinnej atmosfery, ale jak to zrobić, kiedy do cieniutkich żył sączy się wyniszczająca chemia? Kiedy za ścianą słyszysz płacz innych rodziców, którzy właśnie otrzymują wiadomość od lekarzy, że dla ich dziecka nie ma już ratunku… Będziemy dzielni, musimy tacy być dla Olka. I dla niego też prosimy Cię o wsparcie!

Weronika - mama

---

Możesz pomóc poprzez LICYTACJE ⬇️

Oluś Nowacki

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 29,556 people
558,548 zł (75%)
To reach our goal: 186,132 zł
Donate Donate