OSP Dąbrowa

OSP Dąbrowa
organizator skarbonki

Kto to jest bohater? Według słownika jest to osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem i ofiarnością dla innych ludzi.
Społeczne uznanie jako bohaterowie zyskują ci, których dokonania są w danym społeczeństwie, kulturze i epoce uznawane za ważne, niebezpieczne, nadzwyczajne i trudne.
Czy strażacy są bohaterami..? Oczywiście! Ale ich bohaterstwo to nie tylko odwaga, siła fizyczna i odpowiednie przeszkolenie, to również sprzęt dzięki któremu udzielają pomocy potrzebującym, a tych jest wielu. Sprzęt się zużywa, czasami go prostu go brak, bo skromne budżety Ochotniczych jednostek nie pozwalają na ich zakup.
 Bohaterowie może nie tracą swoich supermocy, ale ich możliwości ratowania innych i niesienia pomocy są osłabione.


Do Fundacji Kasperek z prośbą o wsparcie zgłosiła się jednostka Ochotników z Dąbrowy koło Opola.
Założona w 1896 roku na dzień dzisiejszy liczy sobie 80 członków. Pod swoimi skrzydłami posiada dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze,
Harcerską Drużynę Pożarniczą. Jest również 19 członków wspierających.
Ochotnicy od lat są dysponowani do różnego rodzaju zdarzeń przez Państwową Straż Pożarną w Opolu.
W ciągu roku mają ponad 50 wyjazdów. Z wielkim zaangażowaniem pomagają w ratowaniu mienia, jak również zdrowia i życia każdej poszkodowanej osoby.
By jednak akcje ratownicze mogły przebiegać sprawnie potrzebują odpowiedniego wyposażenia, no co funduszy zawsze brakuje.


Najpilniejsze potrzeby to na tą chwilę Pulsoksymetr OxyTrue FC, Kołnierz ortopedyczny Laerdal Stifneck Select dla dorosłych,5szt, deska ortopedyczna Iron Duck Base szeroka 18" – zestaw, Zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, podkłady i kliny LSS 1 Lukas - do stabilizacji pojazdów, Flary diodowe PULSAR Zestaw, Lizak do kierowania ruchem podświetlony, zabezpieczenie na poduszkę powietrzną dla kierowcy. Łaczny koszt tych sprzętów to kwota 10 235 złotych, ale trudno przeliczać wartość ludzkiego życia na złotówki.

Każda złotówka wpłacona na ten cel przybliża bohaterów do poszkodowanych, którym nie są w stanie pomóc.

Każda kolejna złotówka to o jedną sekundę skrócony czas, którego potrzebują strażacy na dotarcie do ofiary wypadku z niezbędną pomocą.
Każda następna to uratowane ludzkie życie.

Wsparli

10 zł

Anonymous

20 zł

Anonymous

7 zł

Anonymous

100 zł

Anonymous

Warto w Was inwestować
10 zł

Anonymous

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
1%
147 zł Supported by 5 people CEL: 10,235 ZŁ