OSP Zamłynie

OSP Zamłynie
organizator skarbonki


W każdym z nas ukryty jest superbohater.
Widzimy go w  aktach odwagi, drobnych przejawach empatii skierowanych do innych, którzy jej potrzebują. Czasem na odwagę trudno się zdobyć. Najczęściej trudno o nią, gdy paraliżuje nas strach o własne życie.
Bohaterowie z Ochotniczych Straży Pożarnych nie zważają na zagrożenie. Działają, pomagają, ratują. Jak prawdziwi superbohaterowie.

Ochotnicza Straż Pożarna  Zamłyn została założona w 1945r. od początku istnienia głównym jej zadaniem było i jest niesienie pomocy. Jednostka  aktywnie uczestniczy w zawodach sportowo-pożarniczych gminnych oraz
powiatowych, na których zajmuje czołowe miejsca, czego dowodem są dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Obecnie jednostka liczy  38 strażaków, w tym 29 mężczyzn i 9 kobiet. W pobliżu jednostki biegnie ruchliwa droga nr 494, na której dochodzi do wielu wypadków. Do najbliższej stacji pogotowia jest 14 kilometrów, więc w razie wypadku jednostka jako pierwsza udziela niezbędnej pomocy.

Jednostka zwróciła się do Fundacji Kasperek o pomoc w zakupie deski ortopedycznej i torby R1 z wyposażeniem. Sprzęt ten jest kosztowny. Środki potrzebne na zakup to 6 000 złotych. Ochotnicze Straże pożarne przy swoim skromnym budżecie nie są w stanie zakupić niezbędnych sprzętów medycznych, które ratują ludzkie życie.

Wsparli

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0.17%
10 zł Supported by 1 person CEL: 6,000 ZŁ