Patryk nigdy nie będzie zdrowy, ale może być szczęśliwy! Jeśli tylko pomożesz...

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 84 people
12,935 zł (100%)
Goal
2 turnusy rehabilitacyjne i zakup specjalistycznego wózka

Patryk Rączka, 18 years

Kraków, małopolskie

Mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, opóźniony rozwój psycho-ruchowy

Started: 15 January 2020
Ends: 15 March 2020

Poprzednie zbiórki

2,517 zł (27.96%)

76

25.02.2013 - 01.08.2013

76

2,517 zł

25.02.2013 - 01.08.2013

Patryk w tym roku skończy 18 lat. Nie dane mu jednak będzie zdanie matury czy zdobycie prawa jazdy, bo jego życie nie jest takie, jak jego rówieśników. Mój syn jest niepełnosprawny, już zawsze będę się nim opiekowała. Patryk potrzebuje pomocy we wszystkich sferach życia. Niestety, nie na wszystko mnie stać… Bardzo proszę o pomoc dla mojego syna.

Starszy syn Filip i młodszy Patryk - cały mój świat. Niestety, tylko Filip dostał od losu szansę na normalne życie… Od dawana jestem z synami sama, tata chłopców zmarł. Nie jest łatwo, nikt takiego życia nie wybiera. To ono wybrało mnie i muszę zrobić wszystko, by pomóc synkowi.

Patryk Rączka

Patryk urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką. Do tego doszło głębokie opóźnienie psycho-ruchowe. Zaczął uczęszczać do specjalnego przedszkola w wieku 5 lat, potem poszedł do szkoły. Widzę, jak dużo daj mu przebywanie wśród innych dzieci. Porozumiewa się z nami minami i gestami oraz wypowiadając pojedyncze głoski. Wiem jednak, że najważniejsza w leczeniu i utrzymywaniu Patryka w zdrowiu jest ciągła rehabilitacja i terapia.

Syn uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych, logopedycznych, hipoterapii, dogoterapii, biofeedback oraz zajęciach w wodzie. Dzięki temu potrafi sam siedzieć, a z pomocą drugiej osoby nawet chodzić. Uwielbia spacery, podczas których jest bardzo zadowolony - to jedna z niewielu pociech jego życia.

Przyroda działa na niego kojąco. W związku z tym chciałabym bardzo, aby udało się zebrać środki na 2 turnusy rehabilitacyjne i nowy wózek dla Patryka. Ze starego już powoli wyrasta i niedługo nie będę miała jak zabierać go na ulubione spacery… Wierzę jednak w moc dobrych ludzi i proszę o wsparcie dla Patryka.

Edyta, mama

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 84 people
12,935 zł (100%)