Fundacja Dobroczynna Z SERCA DLA SERCA

pomagacz321
organizator skarbonki
Medium_logo_1_

Fundacja Dobroczynna  „ Z SERCA DLA SERCA” została powołana przez Karola Czerneckiego dnia 21 listopada 2013 roku.  Wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 13 stycznia 2014 roku pod numerem  0000493807.

Celem Fundacji „Z SERCA DLA SERCA” jest stworzenie domu hospicyjnego dla dzieci chorych na raka, znajdujących się w terminalnym, ostatnim okresie choroby nowotworowej; placówki, która zapewni im wszechstronną opiekę (medyczną, psychologiczną, duchową) oraz pomoże przetrwać trudne chwile ich rodzinom.

Statystyki są nieubłagane – z roku na rok wzrasta ilość chorych na nowotwory złośliwe (w Polsce rocznie zapada na nie 140 tysięcy osób, z których około 90 tysięcy umiera). Dla wielu rodzin pierwsza diagnoza jest szokiem, a rozwój choroby to droga pełna rozpaczy, powodowanej cierpieniem bliskiej osoby. Wiele osób nie potrafi postępować
z chorym, wesprzeć go, pomóc mu w trudnych chwilach. Dla nich i dla bliskich im chorym powstaje nasze dom hospicyjny, oferujący nie tylko pełną i wykwalifikowaną opiekę, ale również godne przeżycie ostatnich stadiów choroby.

Dom hospicyjny zostanie sfinansowane z darów i wpłat osób prywatnych oraz firm. Podjęliśmy już pierwsze działania, mające na celu pozyskanie gruntu pod budynek.
Zapraszamy Państwa do dołączenia do grona darczyńców. Liczy się dla nas każda, nawet najmniejsza kwota. Przypominamy, że kwotę darowizny można odliczyć od podatku! Prosimy o wsparcie nas, chorych i ich rodzin w zmaganiach ze śmiertelną chorobą.

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 500 ZŁ