Pomorze Biega i Pomaga Tomkowi!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 108 people
7,956 zł (100%)
Goal
Wózek sportowy

Tomasz Lulewicz

Gdańsk, pomorskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Started: 23 June 2015
Ends: 17 July 2015

Dzięki pomocy wielu cudownych ludzi Tomek może już startować wspólnie z ukochanym bratem, a Darek nie męczy się już tak mocno tym wspólnym udziałem. Wózek dotarł 25 sierpnia 2015 roku, a już cztery dni później bracia wystartowali wspólnie w gdańskim Parkrunie. Wśród 170 innych biegaczy razem pokonali 5 km.

Wózek sprawuje się rewelacyjnie, bez porównania ze starym sprzętem. Jest bardziej zwrotny, lżejszy i nie trzeba angażować tyle sił na jego pchanie. Teraz nie czuje się ciężaru, czego dowodem jest to, że do popychania w czasie biegu Darek może używać tylko jednej ręki, co wcześniej było niemożliwe. Tomkowi w wózku jest bardzo wygodnie (co drugie zdanie wyraźnie to podkreślał!), że nic go nie uwiera i nie przeszkadza, bo jest idealnie do niego dopasowany. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki temu może wspólnie uczestniczyć w ukochanej pasji swego młodszego o pięć minut brata.

- Dziękuję Wam za spełnienie marzenia, które pozwoli mi na wspólne pokonywanie tras z Darkiem. Jestem bardzo szczęśliwy i mam nadzieję, że wózek będzie nam długo służył. - powiedział w przed startem w biegu wzruszony Tomek.

Bracia chcieliby jeszcze raz podziękować wszystkim tym, dzięki którym udało się zakupić wózek. Jednocześnie obiecują, że będą korzystać z tego biegowego bolidu, jak najczęściej się da i uczestniczyć wspólnie w biegowych imprezach. Już niebawem czekają ich wspólne zawody najstarszym biegu w Polsce, czyli Biegu Westerplatte w Gdańsku, na dystansie 10km. W dalszej perspektywie mają też chęć zmierzenia się z półmaratonem, a może… i czymś dłuższym?

Pozdrawiamy! Darek i Tomek Lulewicz

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 108 people
7,956 zł (100%)