Pomóż Żurawince podwójnie: terapia dla osób z MPD

Łukasz Garczewski
organizator skarbonki

Żurawinka to poznański ośrodek terapii dla dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.  Ośrodek pomaga osobom z niepełnosprawnością i ich rodzinom, oferując różne rodzaje terapii. 

Jedną z form żurawinkowego wsparcia są cotygodniowe sesje masażu i rehabilitacji ruchowej, z których obecnie korzysta grupa 30 osób w różnym wieku, od 14 do 42 lat.

Żurawinka potrzebuje waszego wsparcia, aby mogła nadal pomagać tej grupie w 2015 roku.

Podwoję Twoją darowiznę!

Żeby Was zmotywować, do każdej złotówki z pierwszych 2000 zł dopłacę kolejną złotówkę z własnej kieszeni. Dając 10 zł właściwie dajesz 20 zł.

Czym jest mózgowe porażenie dziecięce?

Mózgowe porażenie dziecięce (mpd) to rodzaj niepełnosprawności, najczęściej wynikającej z uszkodzenia mózgu u noworodka lub w trakcie samego porodu. To uszkodzenie powoduje m.in., że mięśnie są bardziej napięte niż powinny być. Starałem się opisać część wrażeń z tym związanych w tekście Szósty zmysł.

Osoby z mpd mogą mieć tylko lekkie problemy z chodzeniem (jak ja), ale cięższe stopnie porażenia powodują często brak możliwości chodzenia lub poruszania się w ogóle, a także niepełnosprawność intelektualną.

W Żurawince zajmujemy się przede wszystkim osobami z najcięższymi postaciani mpd.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Twoją darowiznę przeznaczymy na pokrycie kosztów zatrudnienia terapeutów. Jedna godzina kosztuje tylko 50 zł. To niewiele, ale składa się na spore koszty w ciągu roku.

Ile godzin ty możesz nam podarować?

Wsparli

55 zł

Przemek Piotrowski

50 zł

Anonymous

5 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonymous

:)
20 zł

Anonymous

Powodzenia!
70 zł

Anonimowy Pomagacz

Pozdrowienia dla Tora :)

Show more

67%
1,350 zł Supported by 40 people CEL: 2,000 ZŁ