woda dla każdego!!

Przemek Łażewski
organizator skarbonki

cześć,

Od jakiegoś czasu biegam rekreacyjnie małe dystansy ok 4-7 km, chciałbym nadać temu cel. Tym celem jest ,,Zbuduj z nami studnię w Sudanie Południowym - Kampania Wodna PAH"

Zbieram, bo chę być współtwórcą studni w Sudanie, a przy okazji zmobilizuje mnie to do bienia,

Celem mojej zbiurki jest XXVIII Nocny Bieg Bachusa 07.09.2013 Zielona Góra 10 km

Moim celem jest zebranie przynajmniej 200zł do końca Winobrania.

W Sudanie Południowym to kobiety i dzieci są odpowiedzialne za przynoszenie wody do domu. Kobiety poświęcają dziennie 200 mln godzin na dostarczaniu wody do gospodarstw domowych – stanowi to 25 proc. ich czasu. Wyobrażasz sobie spędzać jedną czwartą dnia na noszeniu w upale ciężkich kanistrów z wodą? To cenne godziny, które mogłyby być wykorzystane na pracę, opiekę nad dziećmi czy też edukację. Noszenie wody znacznie odbija się na zdrowiu kobiet – codziennie pokonują one dystans ok. 6 km, dźwigając na głowach 25-litrowe kanistry z wodą. 

Każdego roku  z powodu chorób wywołanych brakiem wody dzieci opuszczają 443 miliony godzin lekcyjnych, każdego roku prawie 1,5 mln dzieci w wieku poniżej 5 lat umiera w wyniku chorób spowodowanych piciem brudnej wody i niedostatecznymi warunkami sanitarnymi - to tak jakby z powierzchni ziemi zniknęło miasto wielkości Warszawy.

Wsparli

10 zł

Anonymous

Powodzenia:)
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
5%
10 zł Supported by 1 person CEL: 200 ZŁ